Bądź bezpieczny po zmroku

„Bądź bezpieczny po zmroku” to akcja zorganizowana przez Wójta Gminy Młodzieszyn  przy współpracy z Policją z Młodzieszyna . Jej celem jest profilaktyka bezpiecznego poruszania się po drogach popołudniami i wieczorami, kiedy widoczność jest ograniczona.

W dniu 20 listopada pani Monika Pietrzyk, wójt Młodzieszyna oraz policjanci, pani Judyta Krupa i pan Tomasz Królikowski odwiedzili Szkołę Podstawową w Janowie. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat bezpiecznego korzystania z dróg po zmroku. Policjanci opowiadali jak należy właściwie zachowywać się wieczorem na drodze oraz jak bardzo ważne jest noszenie odblasków, dzięki którym kierowcy dużo wcześniej widzą pieszego. Zwracali wielokrotnie uwagę na troskę o własne bezpieczeństwo na drodze wyrażone właśnie noszeniem odblasków. Uczniowie obejrzeli również film, który ewidentnie ukazywał, że osoba z przyczepionym odblaskiem jest dużo wcześniej zauważana przez kierowców po zmroku. Ten czas pozwala kierowcy na dostosowanie prędkości i właściwe, świadome zachowanie. Osoby nie wyposażone w odblaski często zauważane są zbyt późno i dochodzi wówczas do wypadków.
Na koniec, pani Monika Pietrzyk, wręczyła każdemu dziecku odblask upominając, aby dzieciaki korzystały z nich i zawsze kiedy jest ciemno przyczepiali do ubrania czy toreb jakie mają przy sobie.

Related posts

Skip to content