Od dziś otwarte parki i tereny rekreacji

W dniu dzisiejszym tj. 20 kwietnia 2020 r. zniesione zostały niektóre ograniczenia związane z koronawirusem.
Ponownie zezwala się na wejścia do lasów i parków, a także bieganie czy jazdę na rowerze – jeśli jest to niezbędne do utrzymania kondycji psychicznej. Wszystko z zachowaniem bezpiecznych odległości. 

W dalszym ciągu jednak place zabaw i siłownie plenerowe pozostają zamknięte.
Pamiętajmy także, że przebywanie na zewnątrz wiąże się nadal z warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy! W związku z tym, że w lasach w niemal całym kraju panuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, zachwoajmy szczególną ostrożność podczas spacerów.

Korzystajmy ze słońca i świeżego powietrza, zachowując jednak rozwagę, ostrożność i umiar!

 

 Nowe zasady w handlu i usługach

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:

  • do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
  • w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

  • Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!
Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

  • Kult religijny – 1 osoba na 15 m2

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

  • Osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

Related posts

Skip to content