Jak chronić dane osobowe podczas zdalnego nauczania – informacja dla uczniów i nauczycieli

W związku z pandemią koronawirusa poczta elektroniczna i inne elementy pracy grupowej, takie jak narzędzia konferencyjne lub komunikatory internetowe stały się wsparciem dla wielu uczniów i nauczycieli, wykorzystujących zdalne metody nauczania. Korzystając z nich, warto pamiętać o bezpiecznym przetwarzaniu danych. Poniżej przedstawiamy specjalne opracowanie przygotowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, które zawiera wstępne wskazówki, jak korzystając z metod nauczania online, dbać o bezpieczne przetwarzanie danych.

Nadzwyczajna sytuacja spowodowała, że szkoły i nauczyciele musieli w bardzo krótkim czasie zorganizować efektywną komunikację z uczniami i ich rodzicami. Wiele szkół do tej pory nie wykorzystywało narzędzi umożliwiających prowadzenie zajęć zdalnych, teraz muszą szybko skorzystać z dostępnych i możliwych w tych warunkach rozwiązań. Korzystając z nich warto poznać rekomendacje i dobre praktyki, aby przetwarzanie danych było bezpieczne.

Materiał ten jest adresowany do dyrektorów szkół i nauczycieli, ale zawiera również informacje przydatne rodzicom i uczniom.

 

 

  • Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania-1
  • Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania-2
  • Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania-3
  • Dobre praktyki pomagające zachować bezpieczeństwo danych podczas lekcji online-1

 

Related posts

Skip to content