W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Gmina Młodzieszyn z dofinansowaniem na zakup komputerów dla uczniów

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Dzięki staraniom Wójta Gminy Młodzieszyn, w związku z wprowadzeniem w szkołach zdalnego nauczania, Gmina Młodzieszyn otrzymała z Centrum Projektów Polska Cyfrowa grant w kwocie 59 999,40 zł, na zakup 30 laptopów wraz z oprogramowaniem dla uczniów.
Zamówienie na komputery jest w trakcie realizacji i zaraz po Świętach Wielkiej Nocy uczniowie, którzy mają utrudniony kontakt ze szkołą z powodu braku komputera lub ograniczonego dostępu, zostaną w nie wyposażeni. Pozwoli to wszystkim uczniom brać udział w zdalnych lekcjach prowadzonych przez nauczycieli.

„Niedawny wybuch pandemii wirusa COVID-19 wpłynął na życie mieszkańców całej Polski oraz wymusił konieczność szybszego, szerszego wykorzystania w wielu miejscach usług zdalnych. Najbardziej sytuacja dotknęła rodziców i uczniów, którzy z różnych względów nie są w stanie zapewnić dostępu do komputera w miejscu zamieszkania. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom, podjęliśmy szereg działań, które będą wspierają naszych mieszkańców w tej trudnej sytuacji, a jednym z nich jest uzyskanie wsparcia na zakup potrzebnego sprzętu dla uczniów naszych szkół.”

 

Skip to content