W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Dziś obchodzimy stulecie urodzin Karola Wojtyły, znanego Polakom i ludziom na całym świecie jako papież Jan Paweł II. Przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r.

Był nie tylko kapłanem, gdyż historia życia Karola Wojtyły to opowieść o filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata.

Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 r. i już 22 października 1978 r. uroczyście rozpoczął swą posługę Piotrową. 

Pontyfikat Jana Pawła II był jednym z najdłuższych w dziejach Kościoła i trwał 26 lat. Aby głosić Ewangelię, odbył wiele podróży do różnych krajów świata, przemawiał do milionów ludzi i odwiedzał miejsca, w których nie był wcześniej żaden Papież. Jan Paweł II odwiedził 132 kraje i około 900 miejscowości. W czasie jego pontyfikatu doszło do wielu doniosłych przemian, a każda wizyta w Polsce gromadziła tysiące wiernych. Spotkania z Nim były dla wszystkich wielkim wydarzeniem o charakterze niemalże mistycznym, często zmieniającym wewnętrznie na całe dalsze życie.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Miesiąc po pogrzebie, rozpoczął się proces beatyfikacyjny następnie 1 maja 2011 roku został ogłoszony błogosławionym, a 27 kwietnia 2014 – świętym.

Św. Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Dziedzictwo Papieża Polaka pozostało z wiernymi na całym świecie i wciąż jest żywe.

Skip to content