W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

POLITYKA BEZ TAJEMNIC

P OLITYKA BEZ TAJEMNIC – tak nazywają się, rozpoczęte 25 stycznia w Gimnazjum im. Bohaterów Walk Nad Bzurą 1939 roku w Młodzieszynie spotkania z przedstawicielami polityki różnego szczebla. Podczas pierwszego spotkania gościliśmy posła na Sejm RP, pana Macieja Małeckiego.

Nie była to pierwsza wizyta posła w naszej szkole; przed dwa laty pan Małecki odwiedził naszą szkołę zaskakując otwartością i łatwością nawiązywania kontaktu z gimnazjalistami. Efektem tamtej wizyty był pobyt młodzieszyńskich gimnazjalistów w Sejmie. Tym razem pan Maciek przybył do naszej szkoły na pierwsze spotkanie z cyklu POLITYKA BEZ TAJEMNIC .W zamyśle pomysłodawców tych spotkań, mają uczniom klas trzecich przybliżyć sprawy związane z polityką lokalną ale i tą ze szczebla centralnego. Ma to być również doskonałe przygotowanie do zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu gimnazjalnego. Podczas trwającej niemal 2 godziny konwersacji dowiedzieliśmy się czym jest polityka, jak wygląda dzień posła a także poznaliśmy tajniki… skutecznego opuszczania nudnych szkolnych akademii;) Nie zabrakło również pytań od młodzieży; początkowo nieco stremowani, nasi gimnazjaliści szybko nawiązali doskonały kontakt Se swoim interlokutorem, zadając mu często trudne pytania o charakterze nie tylko politycznym czy gospodarczym ale i światopoglądowym. Poseł nagrodził najlepszych rozmówców cennymi książkami. Wizyta zakończyła się zaproszeniem naszych gimnazjalistów do odwiedzin Sejmu, z których to odwiedzin zamierzamy skorzystać.

Skip to content