W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Biesiada z babcią i dziadkiem

 13 lutego w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie odbyła się Biesiada z Babcią i Dziadkiem. To było szczególne święto, uczniowie mogli wyrazić im swą wdzięczność za obecność w życiu i podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Duże grono seniorów podziwiało swe wnuczki, również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie zaszczycili wykonawców swą obecnością. Dyrektor Małgorzata Malczewska serdecznymi słowami przywitała przybyłych, następnie oddała głos harcerzom i zuchom, którzy byli pomysłodawcami tego wydarzenia. Harcerze zaprezentowali program słowno- muzyczny. Wierszami i piosenkami wyrazili swą miłość. Przedstawienie wywołało dużo braw, śmiechu i łez wzruszenia, ocieranych ukradkiem. Dzieci z koła teatralnego wystawiły „Kopciuszka” Jana Brzechwy, był to rewanż za czytanie, opowiadanie baśni i bajeczek w dzieciństwie. Dla wszystkich gości znalazły się laurki i drobne upominki, tym cenniejsze, że wykonane własnoręcznie. Wspólne gry i zabawy cieszyły się takim samym powodzeniem jak część artystyczna. Konkurencje w których zaproszeni goście brali udział to: zgaduj zgadula konkurencja skierowana do dziadków polegającą na rozpoznawaniu kuchennych akcesoriów. Dziadkowie mogli także spróbować swoich sił w prowadzeniu zdalnie sterowanego samochodu. Wybrane babcie i dziadkowie dobierali się w pary dopasowując rozcięte serduszka. Dzięki zaangażowaniu mam, podjęto gości słodkim poczęstunkiem. Przy kawie i herbacie, w miłej atmosferze, toczyła się najmniej oficjalna, równie ważna część biesiady. Babcie i dziadkowie opuszczając szkołę, byli wzruszeni i wdzięczni za zorganizowanie im pogodnego południa. Niewątpliwie takie rodzinne spotkania są potrzebne, łączą pokolenia, uczą poszanowanie dla osób starszych i pokazują jakie wartości w życiu są naprawdę ważne.

Skip to content