23 Finał WOŚP w SP Kamion

 Dnia 11 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie odbył się 23 Finał WOŚP. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na rzecz dzieci leczących się na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych, a także w celu polepszenia opieki medycznej seniorów.

Od samego rana uczennice klasy szóstej naszej szkoły, pod opieką nauczycielek, zbierały pieniądze do puszek WOŚP. Jednak głównym punktem tegorocznego Finału była impreza zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Kamiona, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kamiona i naszą szkołę. Oprócz mieszkańców Kamiona i okolicznych wsi udział w świątecznym graniu wzięła Wójt Gminy Młodzieszyn Pani Monika Pietrzyk-Połubińska, Skarbnik Gminy Pani Małgorzata Zawadzka oraz radni Panowie Sławomir Makowski i Dariusz Sączewa.

Młodzieżowa drużyna strażacka zaprezentowała pokaz ratownictwa medycznego, natomiast dorośli strażacy zapoznawali ze sprzętem, którego używają w akcjach ratowniczych. Chętni mogli przekonać się, jak wiele wysiłku kosztuje poruszanie się w pełnym ekwipunku strażackim z butlą sprężonego powietrza na plecach i maską tlenową na twarzy. Można było wczuć się w ofiarę wypadku leżąc na noszach i będąc opatrywanym przez ratowników medycznych. Najodważniejsi mogli być wciągnięci pod sufit sali gimnastycznej zapięci w specjalną uprząż ratowniczą.

Panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona zadbały, aby można było posilić się upieczonymi przez siebie ciastami, napić się kawy lub herbaty.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie przygotowali na kiermasz swoje prace plastyczne oraz przeprowadzono kiermasz książek dla dzieci i młodzieży. Odbyła się licytacja koszulek pamiątkowych należących do Pana Bogusława Ksyny uczestnika wielu biegów maratońskich oraz koszulki z autografami wszystkich Pań ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet.

Wczesnym rankiem pięciu uczniów z nauczycielem pojechało w gronie uczniów reprezentujących wszystkie szkoły naszej gminy do Warszawy, aby zobaczyć, jak przebiega 23 Finał WOŚP w studiu telewizyjnym. Natomiast dziewczynki, które kwestowały pojechały wraz z Dyrektorem Szkoły i Przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet do studia Radia Sochaczew, aby udzielić wywiadu na temat „orkiestrowych” działań podjętych w Kamionie.

O muzyczną i wizualną oprawę Finału w Kamionie zadbała Pani Wójt Gminy, która zorganizowała występ zespołu muzycznego FRIMEN oraz pokaz sztucznych ogni.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kamionie zebrała 11 stycznia 2015 roku 1300 złotych. Zbiórka pieniędzy potrwa jeszcze przez następny tydzień.

Skip to content