23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SP Młodzieszyn

 Już od 1999 roku jako społeczność szkolna  aktywnie włączamy się w granie z Wielką Orkiestrą. Przez te wszystkie lata uzbieraliśmy  magiczną kwotę 100.000,00 zł . W tym roku było to 8808,63 zł. W związku z przedłużonymi feriami świątecznymi nasza akcja przebiega inaczej niż zwykle. Ponieważ rozpoczęliśmy ją dopiero w środę , to potrwa jeszcze cały  tydzień. Punktem kulminacyjnym naszych działań była oczywiście kwesta przeprowadzana przez harcerzy  przy  kościele parafialnym po każdej mszy. Przy okazji dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za okazane serce, a uczniom i nauczycielom za ich aktywność. Udało się zebrać 6336,21 zł + 1 €  i 20 rubli. Oprócz tego  Samorząd Uczniowski organizuje na terenie szkoły orkiestrową kawiarenkę, w której sprzedawane są ciasta i desery przygotowane przez  nasze mamy , którym serdecznie dziękujemy. Tutaj dochód do piątku wyniósł 300 zł .

Dużą popularność zyskała też  organizowana corocznie przez Szkolne Koło PCK loteria fantowa. Szacujemy, że dochód z loterii wyniesie w tym roku około 400 zł . Chcemy podkreślić, że WOŚP wspiera wójt gminy, radni oraz pracownicy urzędu. W tym roku przekazano na ten cel kwotę 1050 zł. Swoją cegiełkę dokłada tez Gminny Ośrodek Kultury.            Pragniemy dodać, iż zuchy i harcerze  z naszej szkoły gościli w studio telewizyjnym w Warszawie ,  brali udział w bezpośredniej relacji 23. Finału. Mieli okazję  spotkać się                        z osobowościami świata telewizji, sportu, filmu.

Główne obchody WOŚP odbyły się w GOK-u  w Młodzieszynie. W czasie uroczystości wystąpił chór z Gimnazjum w Młodzieszynie,  odbył się pokaz ratownictwa medycznego OSP Młodzieszyn, wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej- Dominik Więcek i Kacper Chaber, obejrzeliśmy  też występ Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona. Można było też  potańczyć na dyskotece z udziałem zespołu muzycznego „ Black and White”. Oprócz tego o godzinie 20.00 wysłaliśmy nasze „ światełko do nieba”, czemu towarzyszył   pokaz sztucznych ogni.

Skip to content