W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Droga Krzyżowa ulicami Młodzieszyna

 W piątek 27 marca br. harcerze naszej szkoły licznie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Młodzieszyna. Harcerze nieśli pochodnie wzdłuż niesionego krzyża.

Droga Krzyżowa to nabożeństwo wielkopostne. Jej tradycja wywodzi się z Jerozolimy. Obchodzenie Drogi Krzyżowej w Średniowieczu upowszechnili Franciszkanie. Męka i śmierć Chrystusa rozważana jest na czternastu stacjach. Dla jednych to pragnienie kroczenia śladami Jezusa, dla innych manifestacja wiary czy refleksja nad sensem cierpienia.
Tradycyjnie Drogę Krzyżową przygotowała młodzież z KSM z parafii Narodzenia NMP pod kierunkiem ks. Mateusza Podkowińskiego.
Nabożeństwo zakończyło się przy kościele, gdzie słowo do wiernych skierował proboszcz ks. Dariusz Kuźmiński.

Skip to content