11 listopada będziemy świętować 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w Młodzieszynie odbędzie się dużo ciekawych wydarzeń na które Państwa zapraszamy.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Młodzieszyn rozpoczną się o godzinie 12:00 w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie oraz kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie, gdzie wspólnie zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.
Następnie zostaną odprawione Msze Święte w intencji ojczyzny.
O godzinie 13:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej, Filii Bibliotecznej w Kamionie oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie zostaną otwarte wystawy:
„Tak powstawała Niepodległa” oraz „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku”.
Od godziny 14:00 Biblioteki w Młodzieszynie i Kamionie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na „Rodzinne warsztaty robienia kotylionów”.
Kolejnym punktem programu o godzinie 14:30 jest złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym „Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1945”.
Od godziny 15:00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Młodzieszynie rozpocznie się układanie polskiej flagi ze zniczy. Na mieszkańców gminy Młodzieszyn będzie czekała 66. Drużyna Harcerska „Knieje” oraz 3. Gromada Zuchowa „Tęczowa Gromada”.
Około godziny 15:30 przed Urzędem Gminy w Młodzieszynie wszyscy zebrani mogą się spodziewać przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego, który pojawi się w asyście legionistów. W trakcie wizyty będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Marszałkiem.
Od godziny 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie rozpocznie się projekcja „Patriotycznego Kina Historycznego”, które zabierze nas w czasy z początku XX wieku.
Finałem obchodów Święta Niepodległości w gminie Młodzieszyn będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i pieczenie kiełbasek przy ognisku od godziny 16:30.
Tego dnia spotkajmy się wszyscy, by wspólnie świętować wydarzenia z 1918 roku, gdy po 123 latach Polska wróciła na mapę świata.