Zakończyła się sprzedaż węgla

Wójt Gminy Młodzieszyn- Monika Pietrzyk informuje, iż gmina Młodzieszyn zakończyła sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej.
Sprzedaż węgla w cenach preferencyjnych na terenie gminy Młodzieszyn trwała w okresie od listopada 2022 r. do maja 2023 r. Osoba uprawniona mogła kupić łącznie 3 tony węgla, frakcji groszek lub orzech.
W programie zakupu preferencyjnego dla gospodarstw domowych wpłynęło 1095 wniosków od mieszkańców naszej gminy, którzy zakupili łącznie 1790 ton węgla: 448 ton groszku, 372 ton ekogroszku oraz 970 ton orzecha i kostki.
Uprawnieni mieszkańcy gminy Młodzieszyn zakupu dokonywali po preferencyjnej cenie 1746 zł brutto za tonę i była to najniższa cena na terenie powiatu sochaczewskiego.
Cały zgromadzony surowiec został rozdysponowany, a każdy mieszkaniec, który zawnioskował o węgiel miał możliwość jego zakupu. Co ważne, na składzie nie zalega nawet 1 kg węgla.
Dziękujemy Panu Maciejowi Małeckiemu- Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych za wsparcie i zaangażowanie w realizację programu.
Węgiel dostarczany był z polskich kopalni przez Polską Grupę Górniczą S.A. w Katowicach.
Przy współpracy STU Płock Sp. z o.o. Punkt Handlowy Radzanowo – kwalifikowanego dostawcy węgla Polskiej Grupy Górniczej S.A
Za składowanie i dystrybucję odpowiadała firma „Comtrans” Mirosław Winnicki, z którą współpraca układała się bardzo dobrze. Węgiel dostarczano bez komplikacji i w krótkim czasie od dokonania wpłaty przez mieszkańca, za co serdecznie dziękujemy.
Słowa podziękowania kierujemy także do mieszkańców za cierpliwość i dobrą współpracę podczas realizacji sprzedaży opału.
Skip to content