Wymiana pokryć dachowych – rusza II nabór

Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. odbędzie się drugi nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z azbestu w gospodarstwach rolnych, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
 
Kto może skorzystać▶️Wsparcie skierowane jest do tych rolników, którzy jeszcze nie skorzystali z dofinansowania na wymianę pokryć dachowych z azbestu w ramach I naboru wniosków.
Formularz elektroniczny
 
Nabór odbędzie się z wykorzystaniem formularza elektronicznego na Platformie Usług Elektronicznych (https://epue.arimr.gov.pl/)
 
Zasady wsparcia▶️Wsparcie udzielane jest na wymianę pokrycia dachu z azbestu na budynkach służących do produkcji rolniczej. Wysokość wsparcia wynosi 40 zł/m2 wymienianego pokrycia dachu. Wsparcie przysługuje maksymalnie do 500 m2 wymienionego pokrycia dachu.
 
Uproszczenia▶️ W tegorocznym naborze wniosków wprowadzono istotne uproszczenia tj.:
👉 umożliwiono przyznanie wsparcia do wymiany pokryć dachowych na budynkach służących do produkcji rolniczej położonych również w gminach miejskich;
👉zmniejszono liczbę załączników do wniosku;
👉wydłużono termin dla wnioskodawców na uzupełnienie wniosku/złożenie wyjaśnień, z 7 do 14 dni;
👉wprowadzono bardziej precyzyjne zawiadomienia wysyłane do wnioskodawców m.in. o potrzebie uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień.
❗️ Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://samorzad.pap.pl/…/rozpoczal-sie-nabor-wnioskow…
Skip to content