Wyjątkowe zakończenia roku szkolnego za nami!

W dniach 25-26 czerwca uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Młodzieszyn pożegnali rok szkolny 2019/2020.

Tegoroczne zakończenia roku szkolnego we wszystkich szkołach wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Obowiązkowo zachowane zostało pełne bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników szkół. Poszczególne klasy przychodziły odebrać świadectwa do szkoły na określoną godzinę. Wszystko z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Większość z uczniów zobaczyło się pierwszy raz po przeszło trzech miesiącach dlatego nie obyło się bez wzruszeń, emocji i śmiechów. Szczególnie ważny był to moment dla uczniów klas ósmych, którzy żegnali się z nauczycielami i kolegami po raz ostatni.

Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, podobnie do lat ubiegłych, przyznała stypendia dla uczniów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe za rok szkolny 2019/2020. W sumie, ze wszystkich szkół z terenu gminy, stypendia otrzymało 69 uczniów.

Zakończenie roku było okazją do wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, który odbył się w marcu tego roku. Pandemia COVID-19 uniemożliwiła uroczyste nagrodzenie zwycięzców w tamtym czasie. W imieniu Wójt Moniki Pietrzyk nagrodę wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie Marzena Cichy. Dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie: Sarze Ślusarczyk oraz Bartłomiejowi Ślusarczyk za zajęcie ex aequo pierwszego miejsca.

„Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom za szczególne zaangażowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Szczególnie gratuluję rodzicom oraz dziękuję za trud włożony w wychowanie oraz pracę z dziećmi podczas nauczania zdalnego w ostatnich miesiącach.
Dziękuję całej społeczności szkolnej, uczniom oraz rodzicom, którzy musieli odnaleźć się w nowej sytuacji jaką była nauka w domu. Życzę wszystkim dużo zdrowia i niezapomnianych wakacji. A przede wszystkim tego, żebyśmy po wakacjach mogli wrócić do „normalności” za którą tak tęsknimy.” 

 

Wójt Gminy Młodzieszyn

Monika Pietrzyk

  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • 20200625_091140[1]
  • 20200625_091102[1]
Skip to content