Wycieczka do teatru – „Zwyczajna zimowa opowieść”

 W dniu drugiego marca 2015 roku uczniowie klas I-IV uczestniczyli w przedstawieniu „Zwyczajna zimowa opowieść”. Odbyło się ono w szkole muzycznej w Płocku. Byliśmy tam pierwszy raz, idąc do szkoły przechodziliśmy przez jedną ze starszych ulic tego pięknego miasta, ulicę Kolegialną. Widzieliśmy pomnik Władysława Broniewskiego, poety, który tu mieszkał i tworzył. Relacje z przedstawienia napisali uczniowie klasy trzeciej. Są to ich pierwsze publikacje. Prosimy więc o życzliwość i wyrozumiałość dla być może przyszłych redaktorów lub dziennikarzy.

Dziś na wycieczce byliśmy na spektaklu w szkole muzycznej w Płocku, tytuł przedstawienia to „Zwyczajna zimowa opowieść”. Główną bohaterką była Agata, niepełnosprawna dziewczynka, która jeździła na wózku. Pozostali bohaterowie to: kogucik-szef kurnika, piesek – tchórz o wielkim sercu, strach na wróble – śpiewający ładne piosenki i odstraszający ptaki, wilk, wróżka i bałwanek. Piesek i kogucik ulepili dla Agatki ze śniegu bałwanka. Wróżka zamieniła bałwanka w chłopca, który został braciszkiem Agatki. Przedtem jednak bałwanek pogonił wilka, który stał się jaroszem. Przedstawienie było ciekawe, śmieszne i bardzo mi się podobało.

Uczennica kl. III Klaudia Oporska

„Zwyczajna zimowa opowieść” to tytuł przedstawienia, na którym byliśmy w Płocku, w szkole muzycznej. Występowali w nim: wilk, kogut, Agatka, bałwan, pies i inni bohaterowie. Opowieść była piękna! O dziewczynce, która była niepełnosprawna i miała na imię Agatka, o kogucie, który był szefem kurnika, o wilku, który stał się wegetarianinem, o bałwanie, którego dobra wróżka ożywiła. No i był jeszcze pies, bardzo tchórzliwy, ciągle chował się do budy. Opowieść była wesoła, trwała godzinę. Przyjaciele specjalnie dla Agatki ulepili bałwanka, a wróżka go ożywiła. Agatka była szczęśliwa, ucieszyła się, że ma w końcu braciszka. Bardzo podobało mi się zarówno przedstawienie jak i szkoła.

Uczennica kl.III Wiktoria Grabowska

Skip to content