Uroczystość 25-lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza Dariusza Kuźmińskiego

4 czerwca 2017r. w Zielone Świątki, w parafii p.w. Narodzenia N. M. P. w Młodzieszynie odbyła się uroczystość 25-lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza Dariusza Kuźmińskiego. W uroczystej mszy świętej wzięli udział nie tylko licznie zgromadzeni parafianie ale także najbliższa rodzina księdza, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele oświaty, strażacy.
Kazanie wygłosił ks. Stanisław Łubian.
Zgromadzeni modlili się dziękując za dotychczasową posługę ks. Proboszcza i prosząc o potrzebne dla niego łaski.
Z tej okazji Wójt Gminy Monika Pietrzyk w imieniu własnym i mieszkańców gminy złożyła jubilatowi gratulacje i życzenia:
„Naszemu drogiemu Księdzu Proboszczowi w srebrną, 25. rocznicę święceń kapłańskich życzymy siły i wytrwania w świetle wiary. Niech prowadzi ona Księdza! Jak powiedział J. Ratzinger: „Gdy ukazuje się światło, człowiek dostrzega, że wiara jest wspinaczką, że właśnie dzięki niej przybliżamy się do Boga.”Dziękujemy Księdzu za cierpliwe budowanie naszej młodzieszyńskiej wspólnoty, za serce, szacunek, akcentowanie, że każdy z nas jest niepowtarzalną ścieżką do Boga.
Niech jak najdłużej dzieli się Ksiądz z nami darami pokoju i radości!”

Na zakończenie Wójt Gminy Monika Pietrzyk zaprosiła wszystkich zebranych na poczęstunek, a także na słodkie wypieki przygotowane przez parafianki.

Ks. dr Dariusz Kuźmiński urodził się 7 lipca 1967 r. w Pacynie (diec. łowicka). Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina w Sochaczewie. Po uzyskaniu matury w 1986 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze łowickiej 28 maja 1992 r. z rąk Księdza Biskupa Alojzego Orszulika, pierwszego ordynariusza nowopowstałej diecezji łowickiej. Tego samego roku został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej do Rzymu.
Po ukończeniu studiów i powrocie do Polski został mianowany wicerektorem i wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Od czerwca 2011 r. jest proboszczem Parafii Narodzenia N.M.P. w Młodzieszynie i wykładowcą Seminarium.

Galeria zdjęć autorstwa p. Bryzek:

Skip to content