Uroczyste otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego w Kamionie

19 czerwca br. przy Szkole Podstawowej w Kamionie odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Wydarzenie było częścią Pikniku Rodzinnego, który zgromadził mieszkańców gminy, uczniów, nauczycieli oraz licznych gości. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, obejmujący występy artystyczne najmłodszych uczniów, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz Bieg na Milę Kamiońską.

W uroczystości udział wzięli: Monika Katarzyna Pietrzyk– Wójt Gminy Młodzieszyn, Michał Orliński – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który jednocześnie reprezentował  Macieja Małeckiego-Posła na Sejm RP, ⛪ ks. Waldemar Majchrowski – proboszcz parafii w Kamionie, Sławomir Makowski-Przewodniczący Rady Gminy Młodzieszyn , Anna Sobieraj-Sekretarz Gminy Młodzieszyn , Małgorzata Zawadzka -Skarbnik Gminy Młodzieszyn , Marzena Cichy – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie  oraz Maciej Woźniak – Kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie.

Podczas swojego wystąpienia Wójt Monika Pietrzyk podkreśliła znaczenie inwestycji dla rozwoju sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.– Oddajemy dziś do użytku nowoczesny obiekt, który będzie służył nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie, ale całej lokalnej społeczności. To inwestycja w zdrowie, rozwój i przyszłość naszych dzieci oraz młodzieży. Wierzę, że to boisko stanie się miejscem sportowych sukcesów, rozwijania pasji, budowania przyjaźni i wspólnego spędzania czasu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia – powiedziała Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.

Słowa wdzięczności Wójt Monika Pietrzyk skierowała do Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na realizację projektu oraz do Radnych Gminy Młodzieszyn na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Makowskim za wsparcie i zaangażowanie w realizację inwestycji. Podziękowania otrzymał również wykonawca przedsięwzięcia – firma GIERMAKOWSKA Roboty Drogowe i Brukarskie Budowa Kortów Tenisowych.

Wójt podziękowała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie Marzenie Cichy za bardzo dobrą współpracę oraz zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz rozwoju szkoły. Podziękowała również Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Posłowi na Sejm RP Adamowi Orlińskiemu oraz Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michałowi Orlińskiemu za dobrą współpracę i wspieranie działań podejmowanych na rzecz rozwoju Gminy Młodzieszyn.

Nowe boisko powstało w ramach projektu „Budowa i rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie Młodzieszyn”, współfinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach zadania wybudowano boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Kamionie wraz z budynkiem gospodarczym i wiatą oraz boisko w Janowie. Przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie powstało zaplecze sportowe i widownia obiektu lekkoatletycznego, a także doposażono plac zabaw dla dzieci.

Całkowita wartość projektu wyniosła 5 375 873,33 zł, z czego 4 455 000,00 zł pochodziło ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, natomiast 920 873,33 zł stanowił wkład własny Gminy Młodzieszyn.

Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ks. Waldemar Majchrowski, proboszcz parafii w Kamionie. Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, które oficjalnie otworzyło nowy obiekt sportowy.

Po części oficjalnej uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych w ramach Pikniku Rodzinnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów, animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz wspólna integracja mieszkańców. Zwieńczeniem wydarzenia był Bieg na Milę Kamiońską, który dostarczył wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom.

Wójt Monika Pietrzyk podziękowała również wszystkim osobom i organizacjom zaangażowanym w przygotowanie Pikniku Rodzinnego. Wyrazy wdzięczności skierowała do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie oraz Kół Gospodyń Wiejskich „Kamionki” i „Nasze Witkowice”, które aktywnie włączyły się w organizację wydarzenia i przygotowanie atrakcji dla uczestników.

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne będzie służyć nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie, ale również całej lokalnej społeczności, stając się miejscem aktywności, integracji i rozwijania sportowych talentów. Mamy nadzieję, że przez wiele lat będzie ono miejscem sportowych sukcesów, radości i niezapomnianych wspomnień.

  • 729736174_1355514569862258_8237819842695517789_n
  • 726890168_1000525269373685_1527184036825171805_n
  • 729466572_989657710534002_555543482096139588_n
  • image00007
  • image00010
  • image00013
  • image00014
  • image00023
  • image00024
  • image00025
  • image00027
  • IMG_1622-768x512
  • image00029
  • 724605764_1099147329213422_1363108466003745851_n
  • IMG_1284
  • image00001
  • image00002
  • IMG_1853-768x512
  • image00003
  • image00004
  • image00005
  • image00006
  • image00028
  • image00030
  • image00032
  • IMG_1308
  • IMG_1309
  • IMG_1314
  • IMG_1319
  • IMG_1525-768x512
  • IMG_1668-768x512
  • IMG_1720-768x512
  • IMG_1743-768x512
  • IMG_1888-768x512
  • IMG_1912-768x512
  • IMG_1975-768x512
  • IMG_2043-768x512