W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Szklarska Poręba dla dzieci z Młodzieszyna.

W dniach 10 – 16 lipca 2016 roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Młodzieszynie zorganizowała dla dzieci rodzin objętych pomocą społeczną kolonie letnie.
Dzieci wyjechały do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ,,Olimp”, mieszczącego się w pięknym parku Szklarskiej Poręby. Uczestnikom wyjazdu zapewniono bardzo bogaty program turystyczno-rekreacyjny. Dzieci mogły podziwiać piękno krajobrazu Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy. Zwiedziły Jelenią Górę czyli serce doliny pałaców i ogrodów. Poruszając się tymi szlakami dotarli do najstarszej średniowiecznej wieży książęcej w Siedlęcinie. Oglądali bogato zdobiony, barokowy kościół św. Maternusa w Lubomierzu, gdzie również zajrzeli do Muzeum Kargula i Pawlaka oglądając rekwizyty z filmowej komedii ,,Sami Swoi”. Następnie przejechali do zamku Czocha, który był naturalną scenerią filmowego ,,Wiedźmina”. Jadąc dalej przez malowniczy Borowy Jar obserwowali jak rzeka Bóbr od tysięcy lat wycina koryto w twardych granitognejsach. Dotarli do drugiej pod względem wielkości zapory w Pilchowicach. Zwiedzili Świeradów Zdrój malowniczo położone miasteczko uzdrowiskowe, degustowali wody mineralne w jednej z najstarszych i największych pijalni wód w Polsce.
Wiele wrażeń i emocji dostarczył kolonistom przejazd przez Zakręt Śmierci. Wędrując czarnym szlakiem doszli do przepięknego wodospadu Szklarka.
Uczestniczyli również w interesujących warsztatach terapii manualnej tworząc bransoletki i zawieszki ze szklanych koralików.
Kolejnym ciekawym zajęciem było odwiedzenie ,,Żelaznego Walońskiego Tygla”, w którym zobaczyli działające urządzenia wydobywcze oraz rzemieślników posługujących się technikami ze średniowiecza. Zdradzili oni dzieciom tajniki swojej profesji. Na warsztatach dzieci u garncarza wykonywały gliniane naczynia, inne dmuchały w miechy i wykuwały ćwieki a pozostałe na zajęciach zdobniczych poznały technikę łączenia sznurka z koralikami.
Brali aktywny udział w różnorodnych zajęciach sportowych. Codziennie zażywali kąpieli wodnych korzystali z basenu i jakuzzi.
Dużą dawkę zabawy i emocji dostarczył Rodzinny Park Rozrywki oferując możliwość zjazdu rynnami saneczkowymi.
Ten wyjazd dla wszystkich dzieci był kolejną wspaniałą przygodą ich życia.

  • P1080287
  • P1080268
  • P1080260
  • P1080246
  • P1080242
  • P1080238
  • 20160715_125207
  • 20160711_102947
Skip to content