Święty Mikołaj odwiedził Młodzieszyn

We wtorek 6 grudnia odbyły się Mikołajki Młodzieszyńskie, których głównym organizatorem była Pani Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn. Punktualnie o 10.00 przed budynkiem Urzędu Gminy bardzo licznie zebranych uczniów ze szkół z gminy Młodzieszyn powitał Święty Mikołaj. Następnie specjalnie przygotowanym zaprzęgiem konnym przejechał w asyście strażaków z OSP Młodzieszyn do szkoły w Młodzieszynie, gdzie na dziedzińcu powitały go dzieci ze szkół podstawowych w Młodzieszynie, Kamionie i Janowie, a także z młodzieszyńskiego gimnazjum.

Po krótkim powitaniu wszyscy przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez dyrektorów szkół, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury. Na początku wszystkich powitała Pani Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn, która jako pierwsza rozpoczęła czytanie bajek dla dzieci. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli pokaz grupy tanecznej Carbo, która specjalnie na ten dzień przygotowała swój program. Kolejnym punktem było nagrodzenie uczniów, którzy brali udział w konkursach na najciekawszy strój i najpiękniejszą kartkę świąteczną. Laureatów upominkami nagradzał sam Święty Mikołaj. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki w postaci zabawek, słodyczy, długopisów specjalnie przygotowanych na tą okazję oraz książek, po czym udali się na gorącą kiełbaskę. Cała impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, których jak co roku nie zabrakło.

Podziękowania należą się Państwu Małgorzacie i Romanowi Kusz, którzy przygotowali piękny zaprzęg konny, którym przejechał Święty Mikołaj. Zabawki ufundował Pan Wojciech Pąk z firmy Voke, a o słodki poczęstunek zadbała firma Mars Polska. Ponadto fundatorami nagród byli Państwo Wiesława i Marek Buczyńscy z firmy Rapid. Podziękowania należą się także dyrektorom szkół z gminy Młodzieszyn, którzy przygotowali część artystyczną. Obecne było także Radio Sochaczew, które objęło patronat medialny na tym wydarzeniem.

Wszystkie dzieci w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

Skip to content