Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego

20 września (niedziela) 2015 r. odbyły się coroczne dożynki powiatowe. W tym roku uroczystość miała miejsce w Brochowie.

W programie uroczystości znalazły się uroczysta Msza Święta Dziękczynna w bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie; przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcami na stadion sportowy; przemówienia gospodarzy i gości; ceremoniał dożynkowy tj. dzielenie chlebem; występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej; rozstrzygnięcie konkursu pn. „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”; występ Kapeli Mazowieckiej z Sochaczewa; konkurs wiedzy rolniczej organizowany przez ARiMR, KRUS i Radę Powiatową MIR; konkurs tygodnika „Echo Powiatu” i Radia Sochaczew; występy zespołów disco polo.

W uroczystości wzięła udział delegacja z Gminy Młodzieszyn: wójt Monika Pietrzyk-Połubińska, sekretarz Zofia Fabisiak i przewodnicząca rady gminy Joanna Zimniak. Warto także podkreślić, że starostami reprezentującymi naszą gminę w tegorocznych dożynkach byli: Marzena Dombrzał i Tomasz Więcek

Imprezie towarzyszyły liczne stoiska wystawiennicze, m.in. instytucji związanych z rolnictwem,  rękodzieło artystyczne czy wyroby pszczelarskie. Na wszystkich czekał ogródek gastronomiczny, darmowa grochówka. Było wesołe miasteczko, przejażdżki kucykiem i inne atrakcje. W namiocie Szpitala Powiatowego w Sochaczewie uczono reanimacji na fantomie.

  • DSC_2160
  • DSC_2141
  • DSC_2149
  • DSC_2150
  • DSC_2153

 

 

Skip to content