STRAŻACKI DZIEŃ DZIECKA W STARYCH BUDACH

Tak jak dawniej bywało, ponownie 10 czerwca 2018 roku „Ludowiec” w Starych Budach stał się miejscem spotkania lokalnej społeczności, miejscem gdzie miło można było spędzić czas na wspólnej zabawie w miłej atmosferze i towarzystwie.  W tym roku druhny i druhowie   z OSP Budy Stare przygotowali dla najmłodszych ale i także dla tych „nieco starszych” mieszkańców imprezę plenerową „Strażacki Dzień Dziecka”. Jak sama  nazwa wskazuje  w programie imprezy nie mogło zabraknąć akcentów związanych z działalnością straży pożarnej a przygotowane przez organizatorów liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży, rodzin gwarantowały udaną zabawę.

„Z życia Strażaka” to tytuł galerii zdjęć przygotowanych przez członków z OSP, prezentujący trudną i ciężką pracę naszych strażaków z Bud dawniej i dzisiaj, pokazującą jak przez lata zmieniała się „budnicka” remiza,  wyposażenie jednostki i wozy bojowe. Jak obecnie wygląda straż mieszkańcy mogli również zobaczyć podczas przygotowanego pokazu ratownictwa medycznego i sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Oprócz możliwości podziwiania wyposażenia jednostki, wozów członkowie OSP przygotowali także pokaz medyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Na gości podczas imprezy czekały również atrakcje w postaci licznych konkursów. Już na samym początku imprezy odbyła się degustacja przygotowanych przez mieszkańców wsi słodkich wypieków na konkurs „Smaki mojego dzieciństwa”. Powołana komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie wybrania tego najsmaczniejszego i najlepszego smaku. Wyboru jednak dokonano – mistrzyniami wypieków zostały panie A. Winnicka za „Ciasto białe”, W. Wilczek „Oczy Carycy” i E. Kornacka „Sernik”. W trakcie imprezy wręczono także wyróżnienia laureatom rodzinnego konkursu plastyczne „Najpiękniejsze miejsce moich Bud”. Wśród wyróżnionych były rodziny Państwa Król, Żakowskich i Kornackich. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć licznych konkursów i zabaw rekreacyjno – sportowych. I już na początku pięć rodzin sprawdzało swoje siły i umiejętności   w konkurencjach sportowych, a także wykazywało się wiedzą o swojej wsi i straży pożarnej    w    „II Turnieju o Puchar Super Rodziny”.  Rywalizacja wśród rodzin była bardzo zacięta,  a tytuł Super Rodziny wywalczyła rodzina Państwa Sulik. 

Nie mało emocji wzbudzały także inne konkursy jak „Mały Strażak”, „Tor przeszkód” czy przeciąganie liny. Oprócz przygotowanych konkursów na uczestników imprezy czekało wiele  innych atrakcji: malowanie twarzy, tatuaże, „Kącik Małego Artysty”, zabawy z bańkami czy połowy rybek, a także dmuchane zabawki.

Kultywując dawne tradycje nie mogło oczywiście w „Ludowcu” zabraknąć  wspólnego biesiadowania i potańcówki. A Ludowiec ponownie po latach zaczął tętnic życiem i muzyką, tak jak za dawnych lat. Mamy nadzieje, że „Strażacki Dzień Dziecka” to dopiero początek licznych imprez w Starych Budach, a to miłe spotkanie nie było ostatnie.

OSP BUDY STARE

  • strazacki dzień dziecka 572
  • strazacki dzień dziecka 574
  • strazacki dzień dziecka 587
  • strazacki dzień dziecka 600
  • strazacki dzień dziecka 601
  • strazacki dzień dziecka 619
Skip to content