W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Sprzątanie Świata już w ten weekend. Zachęcamy do udziału w akcji!

Co roku w akcji „Sprzątania Świata” biorą udział szkoły, w tym roku poza szkołami do akcji włącza się urząd gminy. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września.
Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzania odpadów.
Rozkład odpadów takich jak jednorazowe kubeczki czy foliowe torebki w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej.
Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia.

Zachęcamy naszych mieszkańców do włączenia się do akcji sprzątania świata.

Jeśli ważne jest dla Ciebie Twoje otoczenie dołącz do akcji sprzątania świata :

  1. Zgłoś się do urzędu gminy Młodzieszyn po worki i rękawiczki jednorazowe – jeśli masz problem z dotarciem do urzędu gminy dostarczymy worki do Twojego domu
  2. Określ jaki teren posprzątasz
  3. W dniach 17-19 września 2021 r. posprzątaj swoją okolicę
  4. Worki z odpadami ustaw w jednym miejscu i poinformuj pracownika urzędu gminy skąd trzeba odebrać odpady

Więcej informacji udziela pracownik Urzędu Gminy Młodzieszyn Filip Kopka – 46 8641759

W ramach akcji „Sprzątanie świata” Urząd Gminy Młodzieszyn przygotował drobne upominki dla uczestników, którzy udokumentują swoje zaangażowanie (w formie dokumentacji fotograficznej) w sprzątaniu naszej Gminy.
Zdjęcia z krótkim opisem prosimy przesłać  w terminie do 24 września 2021 r. na adres email: promocja@mlodzieszyn.pl

UWAGA!
Urząd Gminy odbierze tylko śmieci mieszczące się w workach przekazanych przez urząd gminy.

Biorąc pod uwagę tegoroczne hasło „Myślę, więc nie śmiecę” zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów.
Poniżej kilka prostych sposobów mających wpływ na ograniczenie plastiku i  tworzyw sztucznych:

– foliową reklamówkę na zakupy zastąp materiałową torbą,
– zakupione warzywa i owoce zapakuj do siatki wielokrotnego użytku lub samodzielnie uszytego woreczka np. ze starej firanki,
– kupujesz napój na wynos? Przyjdź z własnym kubkiem, niektóre kawiarnie dają zniżkę na kawę gdy klient posiada własny kubek,
– kupując jedzenie na wynos możesz poprosić o zapakowanie do własnego pojemnika na żywność,
– zainwestuj w nowoczesny filtr i daj szansę „kranówce” zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach,
– zrezygnuj z używania plastikowych sztućców i słomek,
– niektóre środki czystości możesz zrobić samodzielnie przepis na domowy płyn do szyb czy płyn do czyszczenia łazienki znajdziesz w internecie, dzięki temu nie generujesz kolejnych plastikowych opakowań.

Skip to content