Spotkanie z policjantami

Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego i powrotem naszych milusińskich w mury szkolne, wracamy do jakże ważnej tematyki bezpieczeństwa.

O tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, mówiła w dniu 2 września sierż. Izabela Senderowska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Podczas prelekcji przypomniała uczniom m.in. jak należy poruszać się po drodze, jak zachowywać się wobec dzikich zwierząt i obcych osób.

Podczas spotkania przypomniane zostały również numery alarmowe oraz schemat poprawnego zgłaszania zdarzeń. Starsi uczniowie zostali poinformowani o możliwych konsekwencjach i skutkach, w przypadku zgłoszenia fałszywego zdarzenia.

Na zakończenie prelekcji kilka słów o zachowaniu należytej rozwagi na korytarzach szkolnych, schodach, terenie przed szkołą i przystanku szkolnym dodała również od siebie Pani Dyrektor.

Z uwagi na to, że czas oczekiwania na zajęcia szkolne, przyjazd autokaru, to momenty, kiedy uwaga uczniów zostaje rozproszona, nasi podopieczni zostali upomnieni o zachowanie należytej ostrożności i dbanie o bezpieczeństwo własne i innych.

  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC

 

Skip to content