Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Miejsca Pamięci w obiektywie Mieszkańców”

W ubiegłym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Miejsca Pamięci w obiektywie Mieszkańców” zorganizowanego przez gminę Młodzieszyn z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Głosowanie odbyło się w formie elektronicznej poprzez zebranie największej liczby polubień pod zdjęciem w poście na facebook-u Urzędu Gminy. Konkurs miał na celu upowszechnienie wiedzy o działaniach wojennych jakie miały miejsce na terenie Gminy Młodzieszyn w 1939 r. Zachęcił także do upamiętniania wydarzeń historycznych, ukazania piękna i bogactwa historycznego gminy Młodzieszyn oraz propagowania i rozwijania zainteresowań mieszkańców związanych z fotografią. Minione Święto Niepodległości było wspaniałą okazją do organizacji tego typu wydarzenia.

Napłynęło do nas wiele ciekawych prac. Zasięg konkursu skłonił także Państwa do refleksji na temat wydarzeń historycznych a fotografie obudziły wspomnienia z czasów powojennych. Miło nam ogłosić, że główną nagrodę – Sesję Zdjęciową w profesjonalnym studiu fotograficznym wygrała Pani Beata Ciura, zdobywając pod swoim zdjęciem liczbę 401 głosów. Serdecznie gratulujemy wygranej!

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć uczestnictwa w konkursie, poświęcili swój czas i podzielili się swoją pasją do fotografii. Mamy nadzieję, że Państwa zaangażowanie zachęci innych do licznego udziału w konkursach organizowanych przez gminę Młodzieszyn. Dziękujemy i życzymy wielu pogodnych chwil na najbliższe dni.

Poniżej zdjęcie, które zdobyło największą ilość głosów w konkursie.

Tytuł: „Miejsca Pamięci…”
Autor: B.C.
Opis: Mistrzewice Nowe. Cmentarz wojenny 1939


 

Galeria zdjęć, które wzięły udział w konkursie

Autor: J.B.
Opis: Zdjęcie przedstawia cmentarz poległych w walkach nad doliną Bzury i Rawką w latach 1914-1915


Tytuł: „Krzyże Pamięci”
Autor: K.B.
Opis: Zdjęcie przedstawia mogiły Żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą w dniach 14-19 września 1939 r. Miejsce zrobienia zdjęcia: Cmentarz w Mistrzewicach.


Tytuł: „Duchy Ojczyzny”
Autor: K.B.
Opis: Fotografia przedstawia kamień ku pamięci poległych w Bitwie nad Bzurą w 1939 roku i została zrobiona przy moście nad Bzurą w miejscowości Witkowice.


Tytuł: „Pamiętamy…”
Autor: T.B.
Opis: Zdjęcie zrobione na cmentarzu w Kamionie. Przedstawia mogiły 6-ciu poległych Żołnierzy Wojska Polskiego w Bitwie nad Bzurą w dniach 8-22 września 1939 roku.


Tytuł: „W hołdzie bohaterom…”
Autor: M.K.
Opis: Zdjęcie zostało zrobione w Witkowicach przedstawia tablicę upamiętniającą wydarzenia z 1939 roku.

Skip to content