Prace remontowe na drodze powiatowej 3815W zbliżają się ku końcowi

Przez ostatnie dwa tygodnie mieszkańcy i kierowcy poruszający się drogą powiatową nr 3815W relacji Młodzieszyn-Żuków są świadkami intensywnych prac remontowych realizowanych w ramach zadania pn. „Remont drogi powiatowej na terenie Gminy Młodzieszyn w której funkcjonował zlikwidowany PGR”. Prace wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi, pozostawiając odnowioną i poprawioną infrastrukturę drogową.

Droga, która stanowi ważne połączenie komunikacyjne od dłuższego czasu wymagała gruntownego remontu. Pęknięcia, wyboje i inne uszkodzenia sprawiały, że podróżowanie nią było uciążliwe i niebezpieczne.

Główne etapy remontowe na odcinku o długości blisko 3,3 kilometra obejmują m.in.: sfrezowanie istniejącej jezdni; oczyszczenie i skropienie istniejącej nawierzchni bitumicznej; wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej betonem asfaltowym; wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego; regulacja wysokościowa nawierzchni istniejących zjazdów z kostki brukowej betonowej; uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym.

Teraz, gdy prace dobiegają końca mieszkańcy jak i kierowcy zaczynają dostrzegać efekty. Nowa i gładka nawierzchnia drogi wraz z poprawionymi poboczami obiecuje wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże. Odnowiona infrastruktura drogowa nie tylko poprawi komfort podróży, ale także przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, poprawy jakości życia mieszkańców, a przede wszystkim bezpieczeństwa.

W trakcie trwania prac remontowych, utrudnienia w ruchu są nieuniknione, dlatego prosimy wszystkich mieszkańców oraz kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Zachęcamy do przestrzegania wszelkich oznaczeń drogowych oraz poleceń pracowników drogowych, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Początkowo mogły być pewne niedogodności związane z prowadzeniem remontu, ale jestem wdzięczna mieszkańcom za wyrozumiałość i cierpliwość. Prace remontowe były niezbędne dla poprawy naszej infrastruktury drogowej, która od dawna wymagała uwagi. Widzę jak wiele korzyści przyniesie odnowiona droga dla naszych mieszkańców oraz wszystkich jej użytkowników. Ale praca się nie kończy, nasza gmina nadal będzie dokładać wszelkich starań aby ulepszyć naszą infrastrukturę drogową. Chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym przedstawicielom samorządu powiatowego na czele ze Starostą Jolantą Gonta jak również posłowi na sejm RP Maciejowi Małeckiemu, radnym, pracownikom samorządowym oraz wszystkim innym, którzy włożyli swój wkład w realizacje tych zadań. – mówi Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk 

 

  • Zrzut ekranu 2024-04-30 122607
  • Zrzut ekranu 2024-04-30 122627
  • Zrzut ekranu 2024-04-30 122646
  • Zrzut ekranu 2024-04-30 122707
  • Zrzut ekranu 2024-04-30 122733

 

 

Skip to content