„Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”

8 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji powiatowego konkursu „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji” skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się pod patronatem Jolanty Gonta, starosty sochaczewskiego i patronatem medialnym tygodnika „Echo Powiatu”. Zostali w nim wyłonieni najlepsi młodzi dziennikarze i szkolne zespoły redakcyjne, które tworzą najlepsze gazetki.
Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji i Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich. Fundatorem nagród w konkursie była miedzy innymi Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.
W konkursie wzięło udział 11 szkół reprezentujących wszystkie gminy powiatu sochaczewskiego a także gminę Kampinos, która zgłosiła się do konkursu. Przysłano 32 artykuły ze szkól podstawowych, 11 z gimnazjów i 9 ze szkoły ponadgimnazjalnej, gazetek wpłynęło 28, w tym 18 ze szkół podstawowych, z 6 gimnazjów, 4 z zespołów szkół.
Dodatkową nagrodą dla laureatów będzie publikacja ich artykułu w jednym z wakacyjnych wydań „Echa Powiatu”.
Nagrody i gratulacje dla uczestników osobiście przekazała Starosta Jolanta Gonta a także goście: Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, Anna Sobieraj przedstawiciel Gminy Młodzieszyn, Izabela Goryniak – redaktor naczelny „Echa Powiatu”.
Uczniowie z Gminy Młodzieszyn zostali nagrodzeni w kategoriach:
Prace indywidualne
Szkoła Podstawowa: Julia Krysztowiak – miejsce III
Gimnazjum: Patrycja Zielonka – miejsce III
Prace zespołu redakcyjnego
Szkoła Podstawowa „Co w szkole piszczy” – miejsce III
Gimnazjum: „Styk” – miejsce II, „Młodziesz” – miejsce III

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Skip to content