30 maja br. na Placu Kościuszki odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, podczas których nie mogło zabraknąć reprezentacji jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Młodzieszyn.
Z ogromną dumą obserwowaliśmy naszych druhów, którzy godnie reprezentowali gminę podczas tego wyjątkowego święta.
To doskonała okazja, by podziękować wszystkim strażakom za ich codzienną służbę, zaangażowanie oraz gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom o każdej porze dnia i nocy.
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka wyróżniono druhów i druhny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Młodzieszyn. Przyznano odznakę „Wzorowy Strażak”, Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz jedno odznaczenie Złoty Znak Związku oraz inne wyróżnienia.
Odznakę „Wzorowy Strażak” otrzymali:
- Patryk Grzelak (OSP Kamion),
- Grzegorz Dąbrowski (OSP Witkowice),
- Kamil Pakoca (OSP Witkowice),
- Łukasz Dąbrowski (OSP Kamion),
- Robert Kacprzak (OSP Kamion),
- Joanna Laskowska (OSP Kamion),
- Sebastian Zydlewski (OSP Kamion),
- Mariusz Ziąbski (OSP Witkowice).
Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
- Teresa Kornacka (OSP Budy Stare),
- Anna Orlińska (OSP Budy Stare),
- Urszula Krakowiak (OSP Budy Stare),
- Małgorzata Kornacka (OSP Budy Stare),
- Ewa Kornacka (OSP Budy Stare),
- Mirosława Żakowska (OSP Budy Stare),
- Dominik Orliński (OSP Budy Stare),
- Aleksy Krakowiak (OSP Budy Stare),
- Krzysztof Żakowski (OSP Budy Stare),
- Andrzej Kornacki (OSP Budy Stare),
- Arkadiusz Kacprzak (OSP Kamion).
Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
- Piotr Budek (OSP Kamion),
- Mariusz Jackowski (OSP Kamion),
- Artur Kwiatkowski (OSP Kamion),
- Krzysztof Błaszczyk (OSP Kamion),
- Roman Stobiecki (OSP Witkowice).
Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został:
- Grzegorz Pakoca (OSP Witkowice).
Podczas uroczystości, która odbyła się 30 maja 2026 roku, odznaczenia odebrali: Grzegorz Dąbrowski, Kamil Pakoca, Mariusz Ziąbski, Teresa Kornacka, Urszula Krakowiak, Ewa Kornacka, Aleksy Krakowiak, Krzysztof Żakowski, Andrzej Kornacki, Roman Stobiecki oraz Grzegorz Pakoca.
Dodatkowo druh Henryk Stobiecki z OSP Witkowice został uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP.
Pozostałe odznaczenia zostaną przekazane wyróżnionym w późniejszym terminie.
Gratulacje kierujemy do wszystkich osób wyróżnionych i odznaczonych podczas dzisiejszej uroczystości. Otrzymane odznaczenia są wyrazem uznania za lata pracy, poświęcenia oraz działalności na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia.
Niezwykle cieszy również obecność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która z dumą reprezentowała młode pokolenie strażaków. To właśnie młodzież jest przyszłością naszych jednostek, a ich zaangażowanie pokazuje, że tradycje strażackie w Gminie Młodzieszyn będą kontynuowane przez kolejne pokolenia.
Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom za godne reprezentowanie naszej gminy oraz życzymy bezpiecznej służby, satysfakcji z pełnionej misji i wszelkiej pomyślności zarówno w życiu strażackim, jak i prywatnym.






























