Postępy w termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego

Prace związane z termomodernizacją budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kruczej  wchodzą w decydującą fazę. To ambitne zadanie, mające na celu nie tylko poprawę efektywności energetycznej budynku, ale także jego estetyki i bezpieczeństwa, obejmuje szereg kompleksowych działań.

W ramach zadania „Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego” zostało już wykonane: docieplenie fundamentów i ścian wraz z wymianą stolarki, remont kominów oraz wymiana dachu z płyt azbestowych na blachodachówkę,

Pozostało natomiast jeszcze do wykonania: elewacja cienkowarstwowa, remont schodów i wejść do klatek schodowych, opaska wokół budynku, obróbki blacharskie, prace budowlane na poddaszu, oświetlenie awaryjne i instalacja odgromowa, przebudowa/modernizacja wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem kotła na paliwa stałe typu pellet.

Realizacja projektu termomodernizacji przyniesie wiele korzyści mieszkańcom. Przede wszystkim, poprawa izolacji termicznej budynku znacząco obniży koszty ogrzewania, co jest szczególnie istotne w kontekście rosnących cen energii. Dodatkowo, nowoczesne rozwiązania techniczne i ekologiczne przyczynią się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Ponadto, estetyczne wykończenie elewacji oraz remont wejść do klatek schodowych i schodów wpłyną na poprawę komfortu życia mieszkańców oraz estetyki otoczenia. Dzięki wymianie dachu i modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, budynek stanie się nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także bezpieczniejszy.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 1 935 000,00 złotych, w tym kwota w wysokości:

– 1 896 300,00 złotych pochodząca ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych,

– 38 700,00 złotych stanowiące środki własne Gminy Młodzieszyn.

Cieszy mnie, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a mieszkańcy już mogą dostrzegać pierwsze korzyści z podjętych działań. Jestem przekonana, że po zakończeniu wszystkich prac budynek będzie nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także bardziej przyjazny środowisku. Dziękuję wszystkim za cierpliwość i współpracę w trakcie realizacji tego projektu. – dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.

  • IMG_9098
  • IMG_9095
  • SKM_C224e24022015030_page-0001
Skip to content