Pomoc dla Ukrainy

Gmina Młodzieszyn włącza się w akcję zbiórki produktów niezbędnych dla ogarniętych wojną mieszkańców Ukrainy.
Zbieramy żywność z długim terminem ważności, ubranie, śpiwory, pościel, środki czystościowe i higieny osobistej oraz inne.
Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej zbiórki.
Kochani, wielokrotnie pokazywaliśmy, że mamy ogromne i wrażliwe serducha.
 
UWAGA!!!
Na tą chwilę punktami zbiórki są szkoły w naszej Gminie: Kamion, Młodzieszyn i Janów, który już ogłosił akcje oraz GOPS, URZĄD GMINY w Młodzieszynie oraz Filia Biblioteczna w Kamionie.
Zachęcamy wszystkie osoby, wszystkie podmioty gospodarcze działające na terenie naszej Gminy do włączenia się w naszą akcję. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
 
W gminie Młodzieszyn pełna mobilizacja, w celu niesienia pomocy potrzebującym mieszkańcom Ukrainy. Urząd Gminy w Młodzieszynie wraz z radnymi wszystkimi gminnymi jednostkami podejmują kolejne działania. W związku z tym wójt Monika Pietrzyk zwraca się do mieszkańców ze specjalnym apelem.
 
– Na obecna chwile planujemy przygotować miejsca noclegowe w remizach strażackich oraz po byłej szkole w Mistrzewicach. Apelujemy, aby zgłosili się przedsiębiorcy mający na terenie gminy Młodzieszyn pokoje pod wynajem oraz miejsca przystosowane do ulokowania większej ilości osób. Bardzo się cieszę że ludzie sami z siebie zaczęli nieść pomoc o czym świadczy obecność podczas wczorajszego zebrania z mieszkańcami Mistrzewic w celu omówienia udostępnienia świetlicy wiejskiej w Mistrzewicach jak widać ludzie zaczęli się otwierać i chcą pomagać mieszkańcom z Ukrainy. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy możemy my potrzebować takiej pomocy dlatego jak możemy to pomóżmy.
Obecnie gmina Młodzieszyn dysponuje 2 autobusami, które zostaną wysłane na granice w celu zapewnienia transportu potrzebującym.
O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować.
 
Skip to content