W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Polityka bez tajemnic

 I znowu w młodzieszyńskim gimnazjum powiało wielką polityką, pisaną prze wielkie „p”; tym razem gościem w ramach projektu „POLITYKA BEZ TAJEMNIC” był radny sejmiku województwa mazowieckiego Adam Orliński. I znowu okazało się, że trzecioklasiści  zadają trudne pytania i że mocno interesują się lokalną polityką. Podczas trwającego niemal godzinę spotkania nasz dzisiejszy gość w prosty sposób opowiedział, czym jest sejmik wojewódzki, jakim rzeczami się zajmuje i wreszcie co skłoniło go do aktywności politycznej w tej materii.

Przekonywał również, że każdy, bez względu na wykształcenie, jeśli czuje chęć zmieniania rzeczywistości, to powinien ją zmieniać. Nie zabrakło także pytań o hobby gościa, rozkład jego dnia pracy oraz… jego stosunek do bezpańskich psów i długość łańcucha, jakim do budy jest przywiązany pies. Spotkanie z Adamem Orlińskim  było kolejnym,  po wizycie posła Macieja Małeckiego, spotkaniem uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku z przedstawicielami polityki różnego szczebla w naszym regionie. Planowane są dalsze .

Zdjęcia i tekst; Marek Orzechowski, Gimnazjum im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku.

Skip to content