Podpisano umowy na dofinansowanie Ekologicznego pikniku rodzinnego oraz budowę kolejnej ścieżki ekologicznej w Gminie Młodzieszyn

W dniu 15 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie, Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk wspólnie ze Skarbnikiem Gminy Młodzieszyn Małgorzatą Zawadzką podpisały dwie umowy dotyczące działań z zakresu edukacji ekologicznej.     
Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i będą przeznaczone na organizację zadania pn. „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Młodzieszynie”, na które gmina otrzymała dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 29 995,38 zł oraz na zadanie, pn.: „Stworzenie ścieżek edukacyjno-przyrodniczych na terenie Gminy Młodzieszyn”, na które otrzymaliśmy 98 000,00 zł. w ramach programu 2022-EE1 pn. „Zadanie z zakresu edukacji ekologicznej” co stanowi 89,52 % kosztu kwalifikowanego zadania. W ramach zadania zaplanowano wykonanie dwóch ścieżek edukacyjnych w Młodzieszynie i Janowie.

Szanowni Państwo, dzięki dofinansowaniom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możemy skierować większą uwagę na edukację ekologiczną w naszej gminie. Jest ona realizowania w bardzo przystępny sposób – poprzez budowę ścieżek edukacyjnych oraz organizację rodzinnego pikniku ekologicznego. Dziękujemy za przyznane dofinansowania Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – Panu Markowi Ryszce oraz Ministrowi Maciejowi Małeckiemu za wspieranie naszych działań .”- dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

„Ekologiczny Piknik Rodzinny w Młodzieszynie” odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r. przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie.
Start pikniku przewidziany jest na godzinę 14:00. W programie przewidziano m.in. konkursy przygotowane przez nasze szkoły podstawowe: EKO 1  z 10, Pokaz Eko-mody, Festiwal Piosenki Ekologicznej, jak i również eko-warsztaty dla wszystkich mieszkańców, punkt wymiany baterii, korków, makulatury za sadzonki roślin, warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, dmuchańce, atrakcje dla dzieci oraz muzyka na żywo, którą zapewnią zaproszeni soliści i zespoły muzyczne. Zapraszamy naszych mieszkańców, zarówno tych starszych, jak i młodszych by przy tej okazji rodzinnie poświętować również Dzień Dziecka.
Podczas imprezy promowane będą hasła i działania proekologiczne połączone z zabawą na świeżym powietrzu w gronie rodziny i znajomych.
Wkrótce podamy pełen harmonogram, lecz już teraz zapraszamy do wspólnej eko-zabawy.

  • 1684151238215
  • 1684151238188
  • logoWFOSIGW_icon
Skip to content