Podpisaliśmy umowę na dofinansowanie modernizacji pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Kamionie

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, że dzięki współpracy z samorządem wojewódzkim w dniu 30 października podpisaliśmy umowę na dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego modernizacji pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.

Dzięki „Mazowieckiemu Programowi Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” pracownia zyska profesjonalne wyposażenie w postaci nowego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Środki zostaną przeznaczone także na zakup ergonomicznych mebli, które pozwolą na komfortową i bezpieczną pracę z komputerem.

Jak podkreśla samorząd województwa – program, którego beneficjentem jest Gmina Młodzieszyn, ma na celu podnoszenie jakości oraz dostępności kształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w oświacie, pomoc w rozwijaniu nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej wśród jednostek oświatowych oraz zwiększenie dostępu do nowoczesnego oprogramowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Mamy nadzieję, że kolejna inwestycja poprawi komfort kształcenia, zwiększy możliwość zorganizowania innowacyjnych zajęć oraz pozwoli uczniom na rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 70 044 zł w tym kwota dofinansowania z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 43 500 zł oraz wkład własny gminy w kwocie 26 544 zł.

Skip to content