Pilny apel w sprawie zgłoszenia baz noclegowych dla uchodźców z Ukrainy

Szanowni Mieszkańcy Gminy Młodzieszyn,

z niepokojem obserwujemy sytuację na Ukrainie wywołaną rosyjską agresją. Coraz więcej Obywateli Ukrainy potrzebuje naszej pomocy. Są to głównie kobiety i dzieci, które szukają dla siebie schronienia.

W związku z tym, wracamy się z gorącym apelem do tych z Państwa, którzy mają możliwość i wolę przyjęcia uchodźców z Ukrainy, o złożenie stosownego oświadczenia. Gmina Młodzieszyn będzie koordynować działania związane z bazą noclegową, dlatego tak ważne jest aby wszystkie osoby chętne zgłosiły ten fakt do urzędu.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie kontaktował się z osobami zgłaszającymi użyczenie swoich miejsc noclegowych. Za każdą chęć niesienia pomocy już teraz składamy podziękowania. Wszystkie osoby chętne, które chciałyby i mają możliwość przyjęcia obywateli Ukrainy prosimy o kontakt. Każdy, kto posiada mieszkanie, dom, czy pokój i chce bezpłatnie przyjąć obywateli Ukrainy, może wspomóc akcję pomocy uchodźcom.

W oświadczeniu należy podać podstawowe informacje:

– telefon kontaktowy do właściciela

-rodzaj lokalu (dom, pokój, mieszkanie)

-dla ilu osób może być przeznaczony

-na jaki okres czasu uchodźcy mogą się zatrzymać

-adres tego miejsca

Koordynatorem akcji jest Kierownik Gminnego Zarządzania Kryzysowego Pan Krzysztof Zając. Kontakt: kzajac@mlodzieszyn.pl tel. 46 864 17 67.

Uwaga! Zgłoszenia prosimy przekazać do czwartku 3 marca 2022 r. (włącznie).

Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

 

Deklaracja chęci przyjęcia obywateli Ukrainy Młodzieszyn

Skip to content