Pierwszy tydzień Wakacji z Biblioteką za nami!

Wakacji nadszedł czas! A jak wakacje, to nie mogło zabraknąć fantastycznych zajęć, na które wspólnie z Wójt Gminy Młodzieszyn Moniką Pietrzyk zaprosiła naszych najmłodszych mieszkańców Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie.

I tak w poniedziałek rozpoczęto wakacje z przytupem. Gromada spragnionych wrażeń dzieci od samego rana bawiła się ,grała w ulubione gry  i zabawy. Jak widać na załączonych zdjęciach tego dnia nie zabrakło wrażeń, dobrego humoru i mnóstwa uśmiechu 🙂 Na zajęciach nie mogło zabraknąć także Wójt Gminy Młodzieszyn Moniki Pietrzyk, która z wielkim entuzjazmem towarzyszyła dzieciom podczas zabawy.

Baśniowe wtorki-pod takim hasłem może kryć się tylko jedno: bajkowe szaleństwo dla małych i dużych. Na oglądanie bajek każdy wiek jest dobry. Oprócz baśniowego świata było mnóstwo fantastycznej zabawy, a każdy uczestnik z naszych zajęć wychodził z uśmiechem na buzi.

W środę nasi Seniorzy spędzili wspaniałe popołudnie na warsztatach florystycznych. Nasza biblioteka była świadkiem przepięknych kwiatowych kompozycji. Kwiatowe szaleństwo opanowało również tego dnia świat najmłodszych. Zarówno biblioteka w Młodzieszynie, jak i filia w Kamionie gościły mnóstwo dzieciaków, które chciały stworzyć swoją bransoletkę. Dzięki wizycie Ale Bajka – Kwiaty i Dekoracje wszystko się udało i było fantastycznie. Bransoletki wyszły cudownie, co najlepiej pokazują zdjęcia z dzisiejszych warsztatów.

Oceanarium? Bardzo proszę!
Dla Naszych dzieciaków nie ma trudnych wyzwań. Na czwartkowych zajęciach w naszych bibliotekach udało się stworzyć przepiękny ocean z mnóstwem barwnych rybek. Warsztaty były również świetną okazją, by przypomnieć sobie jak cennym skarbem są pełne życia głębiny, które trzeba chronić. Zebraliśmy najpiękniejsze okazy stworzone przez dzieci podczas podwodnych zajęć.
W czwartek w pełni ruszyły także zajęcia szachowe. Niemal całe popołudnie minęło nam pod znakiem fantastycznej zabawy.

Piątkowe warsztaty z komiksu również cieszyły się powodzeniem.

Nie dość, że uczestnicy poznali zasady tworzenia komiksu, to sami je kreowali. Cieszymy się również, że do naszej grupy dołączyły dzieci z Ukrainy.
Powstały piękne komiksowe historie, których bohaterowie obdarzeni są zadziwiającymi supermocami.

Dzięki firmie Tęczowy ogród dzieci na zajęciach nigdy nie są spragnione. Dziekujemy za przekazanie pysznych i zdrowych soków dla naszych milusińskich.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję, że to początek wspaniałej współpracy.
 
Dziękujemy wszystkim dzieciakom i zespołowi biblioteki za przygotowanie i uczestnictwo w zajęciach. Pierwszy tydzień za nami, lecz to nie koniec. W kolejnych dniach czeka na nas jeszcze więcej atrakcji! Do zobaczenia!
 
 

 

 

 
 
 
Skip to content