Olimpia w Kamionie – wkrótce nowa hala sportowa w Gminie Młodzieszyn!

Szanowni Mieszkańcy, miło nam poinformować, że podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na długo wyczekiwane zadanie jakim jest „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Kamionie”.

Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto trzeci nabór do programu budowy szkolnych hal sportowych Olimpia. Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 200 mln zł otrzymały 93 inwestycje. Niezmiernie się cieszymy, że znaleźliśmy się w gronie beneficjentów programu!

Gmina Młodzieszyn otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na to zadanie w ramach „Programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich” w wysokości 2 800 000,00 złotych.

Wkład własny ze środków Gminy Młodzieszyn stanowi kwotę 1 681 000,00 złotych.

Wartość całej inwestycji przewidziana jest na kwotę 4 481 000,00 złotych.

„Drodzy Państwo, celem programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. W ramach tego, dofinansowaniem objęto Szkołę Podstawową w Kamionie. Prace swoim zakresem obejmą budowę nowej hali sportowej. Dzięki tej inwestycji po raz kolejny powiększy się baza sportowa na terenie naszej gminy, która będzie służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym, z czego zarówno ja, jak i cała społeczność szkolna – w szczególności dzieci – jesteśmy niezmiernie zadowoleni.”-dodaje Wójt Monika Pietrzyk

Poniżej przedstawiamy przykładową wizualizację inwestycji.

  • Wizualizacja 01
  • Wizualizacja 04
  • Wizualizacja 08
  • Wizualizacja 09(1)

źródło: gov.pl

Skip to content