W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Nowe samochody dla OSP

Uroczysta zbiórka z okazji przekazania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych miała miejsce dziś o godzinie 14:00 przy ulicy Staszica 7, czyli pod siedzibą Sochaczewskiej Straży Pożarnej. Nowe samochody oprócz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie otrzymały również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowie i Młodzieszynie. Łączna wartość przekazanego sprzętu pożarniczego wynosiła 2.346.354 zł. Najdroższym modelem jest samochód Scania P360 – GBA 2,5/36 wraz z pełnym wyposażeniem przekazany strażakom w Sochaczewie. Jego wartość to 1.047.600 zł.
Jednostki w Niepokalanowie i Młodzieszynie otrzymały średnie samochody ratowniczo-gaśnicze marki MAN o wartościach ponad 600.000 zł każdy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu  o rozpoczęciu uroczystości. Przywitanie pododdziałów oraz uroczystego apelu z wniesieniem sztandaru. Następnie wysłuchano hymnu i przystąpiono do przywitania gości przez Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. Następnie odczytano akt przekazania 3 samochodów oraz poświęcono pojazdy, po czym wręczono akty wraz z kluczykami. Kolejnym etapem uroczystości były okolicznościowe wystąpienia zaproszonych gości. Strażacy zaprezentowali również działanie sygnałów świetlnych i dzwiękowych we wszystkich autach jednocześnie, ku uciesze zgromadzonych gapiów. Oficjalna część uroczystości zakończyła się po wyprowadzeniu sztandaru oraz złożeniu meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu. Następnie zaproszeni goście mieli okazję przyjrzeć się z bliska nowym pojazdom, zrobić pamiątkowe zdjęcia a nawet wsiąść do środka.

 

Źródło i więcej fotografii:
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,nowe-samochody-dla-strazy,50506,6.html

Więcej zdjęć:
http://echopowiatu.pl/powiat-sochaczewski/teresin/nowe-samochody-dla-strazy

Skip to content