Nowy samochód dla OSP Witkowice

Miło nam poinformować, że Gmina Młodzieszyn pozyskała również dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „OSP – edycja 2024” na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe. Nowy samochód trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowicach.

Planowany koszt inwestycji wyniesie 1 758 900,00 złotych, w tym:

  • 150 000,00 zł ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego,
  • 1 608 900,00 zł ze środków własnych Gminy Młodzieszyn, które będziemy starali się uzupełnić o wkłady finansowe pozyskane z innych źródeł i dotacji.

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy zapewni lepsze wyposażenie jednostki w zakresie ilości środka gaśniczego – wody, niezbędnej do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Nowy sprzęt będzie wydajniejszy i skuteczniejszy w czasie akcji, a także bardziej ekologiczny.

Dzięki zakupowi nowego wozu bojowego strażacy OSP, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, będą mogli jeszcze sprawniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy. Pragnę podziękować Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz posłowi na Sejm Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. – mówi Wójt Gminy Młodzieszyn, Monika Pietrzyk

Skip to content