Nowe linie komunikacyjne w gminie Młodzieszyn – kolejne dofinansowanie i umowa na przewozy autobusowe

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie przedstawiciele naszej gminy Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk i Skarbnik Gminy Młodzieszyn Małgorzata Zawadzka, podpisali umowę na pozyskane przez Gminę Młodzieszyn kolejne w tym roku dofinansowanie na przewozy autobusowe w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w kwocie 80 603,70 zł, na nowe linie komunikacyjne:

  1. Młodzieszyn Szkoła – Młodzieszyn Szkoła przez Justynów;
  2. Młodzieszyn Szkoła – Młodzieszyn Szkoła przez Skutki I;
  3. Młodzieszyn Szkoła – Młodzieszyn Szkoła przez Nowe Mistrzewice;
  4. Młodzieszyn Szkoła – Młodzieszyn Szkoła przez Budy Stare;
  5. Młodzieszyn Szkoła – Kamion Szkoła I przez Młodzieszynek;
  6. Kamion Szkoła I – Kamion Szkoła I przez Januszew I.

Powyżej wskazane linie poszerzą sieć linii komunikacyjnych na terenie Gminy Młodzieszyn, które uzyskały wcześniej dofinansowanie od Wojewody Mazowieckiego, są to linie:

1.Januszew – Żuków Piekarnia przez Mistrzewice;

2.Januszew – Altanka przez Adamowa Góra;

3.Januszew – Kuznocin przy prostej przez Młodzieszyn.

Nowe linie zostaną uruchomione od dnia 1 września 2022 r. Aktualizacja rozkładu jazdy zostanie udostępniona w późniejszym czasie.

 „Dziękujemy Wojewodzie Mazowieckiemu za kolejne przyznane środki na przewozy autobusowe w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej dla Gminy Młodzieszyn. Pozyskane dofinansowanie pozwoli w szczególności uczniom szkół dotrzeć do szkoły, jak również pozostałym mieszkańcom dojechać środkami transportu publicznego m.in. do pracy, placówek opieki zdrowotnej czy na zakupy”– dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

Skip to content