W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Nowa jakość sportu w gminie Młodzieszyn. Powstaje nowoczesny kompleks lekkoatletyczny!

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Młodzieszyn!

Z przyjemnością informujemy, że trwają prace ziemne związane z.:„Przebudową kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Młodzieszynie – wariant 400 m – treningowy”. Warto zaznaczyć, że powstający kompleks jest pierwszym tego typu obiektem na terenie Gminy Młodzieszyn. Będzie on pełnił rolę sportowo-rekreacyjną tworząc warunki do rozwoju sportu szkolnego. Stanie się także obiektem ogólnodostępnym, co umożliwi podnoszenie sprawności fizycznej dorosłym mieszkańcom.

Całość inwestycji, na którą składa się: wykonanie, nadzór i badania obiektowe wynosi 3 mln 601 tys. zł, z czego 1,2 mln. zł stanowi pozyskane dofinansowanie od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – edycja 2018. 
W ramach zadania zostanie wykonana bieżnia okólna o nawierzchni poliuretanowej typu sandwich czterotorowa 400 m z bieżnią prostą sześciotorową wraz z następującymi urządzeniami lekkoatletycznymi: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku w wzwyż, skocznia do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni zostaną również wykonane boiska: do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 56 x 26 m z ogrodzeniem i piłkochwytami, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 29 x 45 m a także wyposażenie w sprzęt sportowy. Dodatkowe elementy obiektu to: piesze ciągi komunikacyjne, ogrodzenie, podstawowe zagospodarowanie terenu, zasilanie oświetlenia boiska.

To jedna z naszych najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Jestem bardzo zadowolona z rozpoczęcia realizacji tego projektu. Jako Wójt Gminy oraz mieszkanka wierzę, że obiekt przyczyni się do rozwoju sportu na terenie gminy. Z obiektu korzystać będzie młodzież szkolna oraz mieszkańcy Gminy Młodzieszyn, ponieważ będzie ogólnodostępny. Dziękuję osobom, dzięki którym realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa.”- dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

  • kompleks lekkoatletyczny początek prac (2)
  • kompleks lekkoatletyczny początek prac (3)
  • kompleks lekkoatletyczny początek prac (4)
  • kompleks lekkoatletyczny początek prac (7)
  • kompleks lekkoatletyczny początek prac (8)
Skip to content