Modernizacja strażnicy OSP Budy Stare

Gmina Młodzieszyn pozyskała dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowieckie strażnice OSP – edycja 2024” na modernizacje strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Budy Stare.

Planowany koszt inwestycji wyniesie 80 000,00 złotych, w tym:

40 000,00 zł ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego,

40 000,00 zł ze środków własnych Gminy Młodzieszyn.

W ramach zadania zostanie wykonana modernizacja bramy garażowej wraz z pracami towarzyszącymi, montaż mechanicznej wentylacji, modernizacja drzwi wejściowych wraz ze stopniem schodowym. Segmentowa brama garażowa z funkcją szybkiego otwierania usprawni, a w szczególności podniesie gotowość bojową jednostki OSP Budy Stare w zakresie czasu reakcji wyjazdu. Zastosowane drzwi z zabezpieczeniami przed dostępem osób trzecich zapewnią bezpieczeństwo stacjonujących wozów bojowych jak również sprzętu wykorzystywanego w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych.

Bardzo się cieszę, że strażnica OSP Budy Stare zostanie zmodernizowana, wiem że jest to długo wyczekiwana inwestycja, która usprawni funkcjonowanie jednostki. Dziękuję Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz posłowi na Sejm Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków na realizację tego ważnego zadania dla naszej jednostki OSP. – podkreśla Wójt Gminy Młodzieszyn, Monika Pietrzyk

 

Skip to content