Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

25 września, na malowniczych trasach biegowych im. Roberta Lewandowskiego, znajdujących się przy Szkole Podstawowej im. gen Franciszka Włada w Kamionie, przeprowadzone zostały Powiatowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego. Zawody zostały zorganizowane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020 r., a przewodniczył im Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, p. Mirosław Domińczak. Sędzią głównym zawodów był p. Zenon Grąbczewski.

Na wstępie, Sekretarz Gminy, p. Anna Sobieraj powitała serdecznie zgromadzonych, a także dodała uczestnikom otuchy słowami:

„Podnoszenie sprawności fizycznej poprzez sport jest walką nie tylko z rywalami, ale i samym sobą. Przełamywanie swoich słabości w trakcie uprawiania sportu rozwija charakter. Ruch poprawia ogólny stan zdrowia. Wszystkim uczestnikom życzę wygranej.”

Zawodnikom nie straszna była mroźna pogoda. Z chęcią podjęli wyzwanie, i z dużym zaangażowaniem i walecznością rywalizowali o miejsca na podium oraz awans do zawodów międzypowiatowych. Pierwsi zawodnicy wystartowali tuż po godzinie 9.00. Zawody przeprowadzone zostały niezwykle sprawnie, zgodnie z założonym harmonogramem.

Szczególne gratulacje należą się reprezentantce Szkoły Podstawowej w Janowie – Martynie Warsickiej za zajęcie II miejsca oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie – Kacprowi Witkowskiemu, który zajął zaszczytne III miejsce oraz Karolowi Kołeckiemu za zajęcie również III miejsca.

Wszyscy, którzy stanęli na podium zostali uhonorowani medalami, które wręczyła Sekretarz Urzędu Gminy Młodzieszyn Anna Sobieraj, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie Marzena Cichy oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie Leszek Borkowski.

Uczniom, którzy zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych życzymy dalszych sukcesów i awansu na Igrzyska Mazowieckie.