Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dzień Straży Pożarnej – „Międzynarodowy Dzień Strażaka” jest międzynarodowym świętem strażaków. Obchodzone jest w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana –  patrona strażaków, tj. w dniu 4 maja.

W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

W gminie Młodzieszyn prężnie funkcjonują cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamionie, Młodzieszynie, Budach Starych oraz Witkowicach.
Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Druhnom i Druhom składamy najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w tej ciężkiej służbie. Dziękujemy za codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz życzymy, aby Wasza służba była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć! 

 

 

Skip to content