LEGIA MTB MARATON W MŁODZIESZYNIE

W ubiegłą sobotę, 24 września wszyscy miłośnicy kolarstwa górskiego na Mazowszu rywalizowali w ramach jednego z ostatnich etapów tegorocznego cyklu wyścigów rowerowych Legia MTB Maraton, który odbył się w Młodzieszynie. Impreza odbyła się dzięki Klubowi Kolarskiemu „LEGIA – 1928”, przy współorganizacji gminy Młodzieszyn                 i zgromadziła blisko setkę uczestników!

Podczas wyścigu organizowanego przez Klub Kolarski Legia kolarze, którzy postanowili stawić czoła malowniczym mazowieckim terenom musieli zmierzyć się z wymagającym szlakiem wytyczonym na terenach wokół Młodzieszyna. Na trasie kolarze rywalizowali zarówno na wymagających piaszczystych odcinkach, jak i na szybkich odcinkach leśnych.

Najbardziej zagorzali i wytrwali zawodnicy walczyli na 55 kilometrowej trasie dystansu GIGA, gdzie najszybszym przedstawicielem płci męskiej został przedstawiciel Płockiego Klubu KolarskiegoTomasz Strzemieczny. Wśród kobiet na identycznym dystansie zwyciężyła zaś Paulina Kazimierska reprezentująca barwy ekipy Bliska Team Białystok.

Niemniej emocji licznie zgromadzonej publiczności przyniosły zmagania mężczyzn na nieco krótszym dystansie MEGA liczącym 33 kilometry. W sobotniej rywalizacji rewelacyjną dyspozycją na koniec sezonu popisał się Robert Sawa, który sięgnął po złoty medal. Ciekawie było także w walce o zwycięstwo w klasyfikacji kobiet, gdzie ostatecznie zwyciężyła Karolina Witek reprezentująca LKK Start Tomaszów Mazowiecki.

Zacięta rywalizacja toczyła się również na dystansie MINI o długości 11 kilometrów, gdzie popis swoich umiejętności dali miłośnicy szybkich zmagań. W klasyfikacji mężczyzn najszybszym zawodnikiem został Rafał Więckiewicz z ekipy Bacha Team Sochaczew. W zmaganiach kobiet na tym samym dystansie złoto zdobyła Natalia Krześlak z drużyny LKK Start Tomaszów Mazowiecki.

Podnoszenie sprawności fizycznej poprzez sport jest walką nie tylko z rywalami, ale i samym sobą. Przełamywanie swoich słabości w trakcie uprawiania sportu rozwija charakter. Ruch poprawia ogólny stan zdrowia.

Składamy podziękowania dla Pana Marcina Wasiołka – Dyrektora Wyścigu za przygotowanie, dobór trasy i ogromne zaangażowanie w organizację imprezy. Dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Młodzieszynie, oraz dla druhów strażaków  za profesjonalne zabezpieczenie trasy wyścigu.

Łączymy nadzieję, ze w przyszłości kolarze odwiedzą jeszcze naszą gminę. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/Legia-MTB-maraton-205395126156824/photos/?tab=album&album_id=1452128094816848

 

Skip to content