Jubileusz pożycia małżeńskiego – Diamentowe i Złote Gody

Diamentowe i Złote Gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 60 lat i 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe trudności, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Trzynaście par małżeńskich z terenu gminy Młodzieszyn zostało uhonorowanych medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na uroczystość wręczenia, która odbyła się w czwartek 31 sierpnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie, przybyło 11 z nich.

Warto tu wspomnieć, że dwie pary świętowały Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego,byli to Państwo Janina i Edward Mikołajewscy oraz Irena i Mieczysław Sobieraj. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali Państwo: Wiesława i Ryszard Bryńscy, Zofia i Henryk Szymerscy, Zofia i Franciszek Orlińscy, Marianna i Lech Wieczorek, Jadwiga i Włodzimierz Brzezińscy, Barbara i Stanisław Świetliccy, Stanisława i Józef Pińkowscy, Irena i Ryszard Basior, Jolanta i Stanisław Jasińscy, Danuta i Wacław Kacprzak, Jadwiga i Jan Gorsiak. Niestety Państwo Sobieraj i Gorsiak nie uczestniczyli w tej uroczystości ze względu na stan zdrowotny i zostaną odznaczeni w domu.

Monika Pietrzyk wójt gminy wraz z Joanną Kisiołek radną rady gminy złożyły dostojnym jubilatom gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania oraz życzyły zdrowia, szczęścia, pomyślności i jeszcze długich lat życia spędzonych razem.

Następnie wójt dokonała uroczystego aktu dekoracji. Jubilatom wręczono odznaczenia, listy gratulacyjne, kwiaty i słodkości. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana oraz odśpiewano tradycyjne „sto lat”. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.

Dodatkowo klimat tej uroczystości uświetniła swym koncertem Joanna Rolewska śpiewając utwory Anny German. Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

 

 

Skip to content