Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

„Tylko serce czyste, może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo”
Jan Paweł II

Złote Gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe trudności, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

W czwartek, 12 stycznia 2017 r. siedem par małżeńskich z terenu Gminy Młodzieszyn świętowało jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Byli to Państwo Regina i Władysław Dadak, Danuta i Józef Owczarzak, Stanisława i Stanisław Woźniak , Wanda i Henryk Wojciechowscy, Zofia i Jan Bednarek, Krystyna i Józef Dadak, Wanda i Zygmunt Klocek. Ze względu na stan zdrowotny Pana Zygmunta Klocka ostatnia z par nie mogła uczestniczyć w tej uroczystości, zostali zatem odznaczona w domu.

Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami.

Monika Pietrzyk Wójt Gminy wraz z Joanną Zimniak Przewodniczącą Rady Gminy złożyły jubilatom gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania oraz życzyły zdrowia, szczęścia, pomyślności i długich lat życia spędzonych razem.
Następnie Wójt Gminy dokonała uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilatom wręczono także pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz słodkości. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.

Dodatkowo klimat tej uroczystości umilił swym śpiewem chór z Gimnazjum w Młodzieszynie pod kierunkiem Dyrektora Dariusza Kosińskiego oraz kabaret dzieci ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie z Dyrektor Szkoły Małgorzatą Malczewską.

Szanownym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.

Skip to content