Informacja dotycząca dowodów osobistych

Zespół Ministerstwa Cyfryzacji oraz Centralnego Ośrodka Informatyki  poinformował nas, iż zaplanowane na dzień 4 marca 2019 r. wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną to zmiana, która wymaga technicznych prac serwisowych. W związku z tym:

  • W środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączona będzie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta włączona będzie ponownie 4 marca.
  • W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.  Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.   Informujemy, że wnioski o dowód będą przyjmowane maksymalnie do godz. 11.30.
  • WAŻNE!  Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do uzupełnienia lub ponownego złożenia wniosku. Zależy nam na uniknięciu takich sytuacji.

 

Skip to content