I Powiatowe Sztafetowe Biegi Uliczno-Terenowe z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

rrr

                                                                                    Fantastyczna pogoda i prawdziwie sportowa atmosfera towarzyszyły rozgrywanym po raz pierwszy Powiatowym Sztafetowym Biegom Uliczno-Terenowym z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja. To alternatywa dla jesiennych biegów niepodległościowych. Organizatorzy, którymi są Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu, doszli do wniosku, że majowa aura bardziej sprzyja szkolnej rywalizacji na powietrzu w każdej kategorii wiekowej.
W piątek 13 maja br. na starcie stanęło blisko dwustu biegaczy niemal ze wszystkich stron powiatu sochaczewskiego. Każda z drużyn składała się z pięciu chłopców i pięciu dziewcząt. Sztafeta odbywała się na przełajowej trasie nieopodal siedziby Starostwa. Start i meta tradycyjnie zlokalizowane były na stadionie „Ogrodnika”.
Nie zabrakło zaciętej sportowej walki w duchu fair-play, nie zabrakło też emocji i wspólnej zabawy. W każdej z kategorii pojedynek na bieżni rozstrzygał się na ostatnich metrach.
Trzy najlepsze zespoły w każdym biegu otrzymały puchary: I Nagroda Starosty Powiatu Sochaczewskiego, II Nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Sochaczewskiego, III Nagroda Dyrektora Powiatowego Zespołu Edukacji, Kultury i Sportu. Okolicznościowe medale dla sportowców i opiekunów zespołów z podium wręczali osobiście – wicestarosta Tadeusz Głuchowski oraz Adam Radożycki, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, Kultury i Sportu, którzy kibicowali biegaczom podczas lekkoatletycznej rywalizacji.

Każdego roku w biegach niepodległościowych brali udział uczniowie Gminy Młodzieszyn. Tym razem również nie zabrakło reprezentacji Młodzieszyna.
Oto wyniki zawodów:

Kategoria – szkoły podstawowe
I msc. Brochów,

II msc. Młodzieszyn – Słowikowski Adam, Wierzbicka Amelia, Duplicka Ewelina, Majewski Daniel, Wiciak Aleksandra, Sobczak Patryk, Owczarzak Amanda, Mokos Łukasz, Grzesiak Angelika, Orliński Kacper, opiekun Leszek Borkowski

  1. Nowa Sucha, 4. Iłów, 5. Szkoła Podstawowa nr 3 Sochaczew, 6. Kaptury.

Kategoria – gimnazja
I msc. Młodzieszyn – Monika Majewska, Kamil Żakowski, Amelia Kęska, Adam Dybiec, Wiktoria Wiciak, Wiktor Orliński, Klaudia Sobczak, Kacper Winnicki, Wiktoria Szewczyk, Bartłomiej Kaczmarek, opiekun – Ryszard Wiśniewski

  1. Lasocin, 3. Iłów, 4. Rybno, 5. Nowa Sucha, 6. Sochaczew nr 2, 7. Sochaczew nr 1, 8. Gimnazjum Powiatowe
Skip to content