I Młodzieszyński Rajd Mikołajkowy

7 grudnia 2015 r. wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk-Połubińska zorganizowała I Młodzieszyński Rajd Mikołajkowy. Od 940 na placu pod Kościołem parafialnym w Młodzieszynie zaczęły gromadzić się dzieci z całej gminy. Dla tych, którzy nie mieli świątecznego stroju władze gminy ufundowały czapki Mikołaja. Czapek było 500, ale okazało się, że chętnych dzieci jest o wiele więcej.

Około 1005 ruszył barwny pochód mikołajkowy. Kilkadziesiąt metrów przed dziećmi na swoich maszynach jechali motocykliści w strojach Św. Mikołaja z Boruta MC Poland oraz Grupy Aioła z sąsiedniego Iłowa. Nad bezpieczeństwem pochodu czuwał radiowóz z gminnego posterunku policji.

Rajd przemaszerował ulicami Młodzieszyna, by zatrzymać się pod urzędem gminy, gdzie pani wójt przygotowała dużą dawkę niespodzianek.

Uroczystość poprowadził Dariusz Kosiński, dyrektor Gimnazjum w Młodzieszynie, który doskonale odnalazł się w roli wodzireja. Zaczęło się od konkursu na najpiękniejszy stój związany z tradycją świąt Bożego Narodzenia, następnie rozdano nagrody w konkursie na najpiękniejszą bombkę choinkową, a po jego zakończeniu wójt Monika Pietrzyk-Połubińska razem z dziećmi ubierała choinkę przed urzędem gminy.

Nie był to jednak koniec atrakcji, była zumba dla najmłodszych, darmowa pyszna grochówka, oraz przejażdżki na Mikołajkowych motocyklach dla najmłodszych. Każdy z uczestników Młodzieszyńskiego Rajdu Mikołajkowego został obdarowany prezentami. Były zabawki, słodycze, owoce, soki oraz wiele innych, fajnych świątecznych gadżetów. W tym miejscu dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których nie udałoby się zorganizować tak udanej imprezy.

Mamy nadzieję, że I Młodzieszyński Rajd Mikołajkowy wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej gminie.

Przygotowaliśmy obszerną fotorelację, do obejrzenia pod tym adresem:
https://mlodzieszyn.pl/galerie/2015.12.07_mlodzieszynski_rajd_mikolajkowy/

Skip to content