Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w SP w Kamionie

 W niedzielę 14 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. gen. brygady Franciszka Włada w Kamionie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu było Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kamiona, Szkoła Podstawowa w Kamionie, Spółka Leśno-Gruntowa Wsi Kamion i Ochotnicza Straż Pożarna w Kamionie.

Część oficjalną rozpoczęła Pani Anna Cieślak, która w imieniu organizatorów powitała wszystkich gości i wręczyła podziękowania darczyńcom sponsorującym festyn. Następnie serdeczne życzenia wszystkim dzieciom przekazała Pani Hanna Stobiecka przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet i dyrektor szkoły Marek Kujawa. Na część artystyczną złożył się występ grupy gitarzystów z Centrum Kultury Wisła z Wyszogrodu oraz premiera sztuki „Kopciuszek” w wykonaniu pań ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet. W przedstawieniu gościnnie wystąpiła Pani wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk Połubińska wcielając się w rolę królowej i Marek Kujawa w roli króla. Przedstawienie podobało się wszystkim obecnym, a było ich naprawdę dużo, za co organizatorzy festynu bardzo dziękują. Nie zawiedli również uczniowie, którzy mimo niedzieli odwiedzili swoją szkołę, dziękując gromkimi brawami swoim rodzicom za występ.

Po części artystycznej wszyscy udali się na teren wokół szkoły, gdzie można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów festynu. Wśród dzieci największą popularnością cieszył się klaun „APSIK”, dmuchane zjeżdżalnie, wielkie bańki mydlane, wyścigi na szczudłach i dwuosobowych nartach, darmowa loteria fantowa. Wszyscy uczestnicy festynu mogli się poczęstować watą cukrową, kiełbaskami z grilla, ciastami, sokami owocowymi i warzywnymi, słodyczami oraz kawą i herbatą. Wszystko to dzięki hojności sponsorów. Nie zabrakło też emocji sportowych. Tradycyjnie rozegrany został bieg na „Milę Kamiońską”. Uczestnicy startowali w następujących kategoriach: dziewczęta klas „0” – III, chłopcy klas „0” – III, dziewczęta klas IV – VI, chłopcy klas IV – VI, kobiety, mężczyźni. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, a na zdobywców miejsc drugich i trzecich czekały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Cała impreza została sfinansowana głównie przez Urząd Gminy w Młodzieszynie w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kamiona zadania publicznego pod nazwą „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji”.

Sponsorzy:

Vistula – Bank Spółdzielczy w Wyszogrodzie,

Księgarnia „Małgosia” Dorota Walicka  – Sochaczew,

Fabryka „Masterfoods Polska” Kożuszki Parcel,

Sady Mazowsza -Gospodarstwo Sadownicze Wasilewscy w  Brzozowie gm. Iłów,

Beata i Witold Chudzyńscy firma „Witex” w Mistrzewicach ,

Maciej Małecki  – poseł RP

Mirosław  Domińczak – Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Młodzieszynie,

Wulkanizacja-Opony -Felgi, Mechanika  – Gawłów 68,

Bajlandia- ul.600-lecia, Sochaczew,

PHU Prima -prace drogowe -Bogdan Głuchowski

DEPOL- naprawa pojazdów samochodowych,

Sklep w podwórku „NATEK” w Młodzieszynie,

IPS PLAST Szymański, Smółka S.J.,

Sklep „Kabanosek” Jadwiga Kawecka Wyszogród

Sklep „u Janka” Dariusz Matusiak Kamion,

Bożena Tempczyk – sklep spożywczy w Kamionie,

Zakład fryzjerski „Kaya” w Wyszogrodzie (Katarzyna Głowacka),

Marek Kujawa – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie

Brzeziński Wiesław

Bogusław Ksyna – gminny Prezes OSP Młodzieszyn,

Hanna Stobiecka prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona,

Wanda Dziuk

Dorota Szewczyk

Zbigniew Brzózka,

Czesław Dąbrowski – sługi Transportowe

Darek Sączewa – radny gm. Młodzieszyn

Bożena Łukasik – radna gm. Młodzieszyn

Sławomir Makowski – radny gm. Młodzieszyn

Wszystkim, którzy przyczynili się do  do uświetnienia „Rodzinnego dnia dziecka” , organizatorzy składają serdeczne podziękowania i już dziś zapraszają na imprezę w roku następnym!!!

 • dsc04319
 • dsc04315
 • dsc04279
 • dsc04272
 • dsc04225
 • dsc04197
 • dsc04165
 • dsc04141
 • dsc04134
 • dsc04126
 • 9003_dsc04309
 • 2415_dsc04241
 • 978_dsc04287

 

Skip to content