Ferie zimowe z TPD

17 stycznia b.r. dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Młodzieszynie, w ramach ferii zimowych, wybrały się na nietypową lekcję przyrody do Orientarium w Łodzi.
Dzięki wycieczce poznały najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Zajęcia prowadzili wspaniali edukatorzy, którzy w nowatorski sposób potrafili przekazać wiedzę i zainteresować dzieci życiem zwierząt na lądzie i w wodzie. Nasi tropiciele zwierząt odbyli misję badawczą oraz dowiedziały się jaka jest rola ogrodów zoologicznych.
W trakcie zwiedzania i warsztatów dzieci mogły zobaczyć jak żyją zagrożone gatunki i co robić by chronić planetę. Orientarium przybliżyło uczniom bioróżnorodność mórz i oceanów, poznały także pracę opiekunów zwierząt oraz ich codzienne zajęcia. Najwięcej radości sprawiła kąpiel słoni indyjskich. Uczestnicy zajęć, mieli unikalną możliwość spojrzeć na ogród zoologiczny z całkiem nowej perspektywy. Zrozumiały jego rolę, sposób działania oraz znaczenie w globalnej ochronie gatunków zagrożonych. Dzieci bezpiecznie i pouczająco spędziły zaplanowany czas. Na zakończenie dnia pełnego przygód, tradycyjnie uczestnicy wyjazdu wybrali się na wspólny posiłek a następnie bezpiecznie wróciły do domów.

Dzieci bardzo dziękują Pani Wójt Monice Pietrzyk za urozmaicenie ferii zimowych i możliwość przeżycia wspaniałej przygody podczas wycieczki.

Skip to content